Sayılar hızla düşüyor

Sayılar hızla düşüyor

Sağlık Bakanlığı tarafından her hafta açıklanan 100 bin nüfusa eş değer vaka sayılarında bu hafta açıklanması muhtemel verilerin yüzde 60’lara kadar düştüğü öğrenildi.

Düzce’de korona virüs ile mücadele tüm hızı ile devam ediyor. İl genelinde alınan tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarda kurallara uyunca vaka sayılarında hızla düşüş devam ediyor. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı filyasyon ekipleri de testleri pozitif çıkan ve temaslı olanlara yönelik çalışmalarını dikkatli yürütürken, Sağlık Bakanlığı tarafından her hafta açıklanan 100 bin nüfusa eş değer vaka sayılarında bu hafta açıklanması muhtemel verilerde düşüş devam ettiği öğrenildi. Geçtiğimiz hafta yüzün altına düşen ve yüzde 90 açıklanan verilerin ardından bu hafta açıklanması muhtemel verilerde Düzce’de vaka sayılarının yüzde 60’a kadar gerilediği öğrenildi. Ayrıca önümüzdeki haftalarda sarı şehirler arasına girmeye çok az bir rakam kalırken, bir sonraki hafta Düzce’nin mavi şehirler arasına girmesi bekleniyor.

HABER: E.BEKTAŞ


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.