İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

Düzce Belediyesi, vatandaşların daha rahat bir yaz sezonu geçirmesi amacıyla larva, sivrisinek ve haşere ilaçlama çalışmalarını hızlandırdı.

Düzce halkı, belediyenin aralıksız sürdürdüğü ilaçlama çalışmaları ile bu yazı rahat ve huzurlu geçirecek. Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri,  İl genelinde düzenli olarak ilaçlama yaparak, larva, sivrisinek ve karasinek mücadelesinde hedefe ulaşmayı amaçlıyor.

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarının da hız kazandığını belirten ekipler, şehrin çeşitli mahallelerinde bulunan ahır ve foseptiklerde larva ile ergin sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Yetkililer, “Düzce’nin ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları aksatmadan yürütüyoruz, sinek ilaçlama çalışmalarını hızlandırdık özellikle sivrisinek ilaçlamalarına hız verdik. Bu çalışmalarımız yeni değil bir kaç aydan beri sürdürüyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın rahat bir yaz sezonu geçirmesini sağlamak’’ dediler.

Sivrisineklerin üremesine imkan sağlayan kova, bidon vb. yerlerde su birikintilerinin kapatılması veya dökülmesi, sivrisinek mücadelesinde en etkili ve kalıcı çözümdür.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
2.08.2021
12:31

kalıcıdan geçiyor mu bu ilaçlama araçları

Katılıyorum   Katılmıyorum
%43,48
KOLTUK DÜŞMANI
1.08.2021
19:03

Komple karaca deresi kenarları ilaçlanmalı

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,17
Ufuk
1.08.2021
16:21

SANCAKLARA NE ZAMAN GELECEKSİNİZ...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,00
LÜTFÜ IŞIK


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.