Mustafa Kemal Ortaokulu Öğrencileri Polonya'da Drama Sergilediler

Mustafa Kemal Ortaokulu Öğrencileri Polonya'da Drama Sergilediler

Beş gün süresince altı ulustan (Türkiye, İtalya, Yunanistan, Fransa, Macaristan, Polonya) yaklaşık 30 öğrenci ve 15 öğretmenin  bir araya geldiği Literally EUnited Erasmus projesinin Polonya hareketliliğine Düzce Mustafa Kemal Ortaokulundan dört öğrenci ve üç öğretmen katıldı.

Coşkulu bir karşılama törenini ve buz kırma oyunları ile başlayan hareketlilikte, etkinlik süresince katılımcıların dil becerilerini ve edebiyat bilgilerini geliştirmek için hareketlilik öncesi tüm ülkelerin ünlü yazarlarını, kitap karakterlerini ve kitaplarını öğrenerek hazırladıkları drama senaryolarını kendi yaptıkları dekorlar eşliğinde sergilediler. Sergilenen dramada ülkemizin ünlü yazarlarından Şermin Yaşar ve Rıfat Ilgaz karakter olarak kullanıldı. Bu sayede tüm katılımcılar aynı zamanda İngilizce dil becerilerini de geliştirme şansına sahip oldular. Kültürel farkındalığında ön planda olduğu programda; İtalyan dilinde sergilenen Cinderella operasına, çeşitli eşya kullanımı  ile melodi üreten müzik grubunun konserine, Batı Polonya'nın en büyük şehri olan Wroclaw şehir merkezine, Polonya kültürünün canlanmasına Mr.Adios kitabı ile önemli katkıları olan Adam Mickievicz Müzesine, çevre okur yazalığı kapsamında Hydropolis ekolojik eğitim merkezine, 1272 yılında inşa edilen şehrin katedraller adası bölümde yer alan St.John Baptist katedraline,1300 yılında inşa edilen Stary Ratusz eski belediye binasına, Muhteşem doğal çevresi, mimari önemi ve Polonya tarihinde önemli rolü olan Kiasz Kalesine, Kültürel ve tarihi güzellikleri ile ünlü Krakow şehrine ziyaretler gerçekleştiler.

Öğrenciler bowling ve kültürel parti aktiviteleri ile tamamladıkları hareketlilikte katılım sertifikalarını aldılar.

Editör:Atilla KESKİN

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.