MHP'ye Fındık Politikası Kazandırdı

31 Mart seçimlerinde Düzce Merkez ve ilçelerinde ittifak dışında seçime giren ve AKParti’nin 2014 yılında tulum çıkarttığı Düzce’de 5 ilçe belediyesini alan MHP’de İl Başkanı İlhami Caboğlu seçim sürecini değerlendirdi.

Düzce'de seçimleri Cumhur İttifakının kazandığının altını çizen İlhami Caboğlu, Milletvekili Ümit Yılmaz ve teşkilatı zor sokmaya çalışan partililer olduğunu bildiklerini ve iyi partiye çalışan teşkilat üyelerinin temizleneceğini söyledi. İlhami Caboğlu ayrıca proje aday olarak aday olanlara daha önce MHP’den adaylık teklif ettiklerini ancak istememesine rağmen sonradan aday olmasının da proje olduğunu ortaya koyduğunu da dile getirdi.

31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçimlerinin ardından Düzce’de Kaynaşlı, Yığılca, Akçakoca, Cumayeri ve Gümüşova ilçe Belediyelerini alan MHP seçimlerin ardından süreç değerlendirmelerine devam ediyor. İl Başkanı İlhami Caboğlu’da seçim sürecini değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu. İlhami Caboğlu seçim sürecini değerlendirerek başladığı röportajında; “31 Mart’ta yapılan mahalli idareler seçimleri ülkemize, Düzcemize hayırlı uğurlu olsun. Göreve gelen bütün belediye başkanlarına başarılar diliyorum. Aday adaylığı ile başlayan ve seçimler ile sonuçlanan bir süreci geride bıraktık. Teşkilat olarak her yerde olmaya çalıştık. Başarılı olduğumuz yerler oldu, ancak vatandaşlarımıza kendimizi anlatamadığımız yerlerde oldu. Düzce’de başarılı olamadığımız yerlere gelince ben daha önce de projelerden bahsetmiştim. Birde bazı algılar oluşturulmaya çalışılıyordu. Halkımıza bunları anlatmaya çalıştık ama biz kendimizi tam olarak anlatamadığımızı gördük. Genel olarak düşünürsek seçimin galibi Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Dolayısıyla Cumhur İttifakıdır. Cumhur İttifakı 10-0 yapmıştır” dedi.

 

Cumhur İttifakının başkanları toplandı

Seçimler sonrasında AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ile bir toplantı yaptıklarını ve Düzce’nin geleceğine dair görüşlerini ortaya koyduklarını ifade etti. İlhami Caboğlu; “Seçimler bitti artık önümüze bakacağız. Düzce için neler yapılabilir bunları belirleyeceğiz. AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ile toplantı yaparak Düzce ile ilgili değerlendirmelerimiz oldu. Artık önümüze bakma kararı aldık. İlk öncelerden beri olmasını savunduğum Düzce’de ki bütün siyasi partilerin il başkanlarıyla bir toplantı yapacağız. Önümüzdeki günlerde ayrıca bütün seçilmişlerle birlikte Vali beyi ziyaret ederek Düzce’yi hep birlikte değerlendireceğiz. Düzce’nin bir özgüvene ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bunu hep birlikte bir şekilde sağlamaya çalışacağız. Düzce’de gördüğümüz kimsenin kimseye güveni kalmadığı gibi siyasette ayağa düşmüştür. Bu dönemde inşallah siyaseti düştüğü yerden kaldırıp, olması gerektiği yere taşınmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

 

“Fındık politikamız kazandırdı”

MHP İl Başkanı Caboğlu, özellikle MHP İlçe belediyelerinin kazanıldığı yerlerde izlenen fındık politikasının başarılı olduğunu ifade ederek; “Biz 24 Haziran seçimleri sonrasında Düzcelilere sorunlarınızın çözümü için eliniz ayağınız kulağınız gözünüz biz olacağız demiştik. Vekilimiz Ümit Yılmaz’da bu noktada Düzce’nin sorunlarını her fırsatta meclis gündemine taşıdı. Bu noktada Fındıkla ilgili çalışma yapmasının etkisi vardır. Burada vekilimizin birebir yapmış olduğu çalışmalar, teşkilat bazında yapılan çalışmalarında etkisi vardır muhakkak. Aday tespit noktasında da doğru isimleri seçtiğimizi görüyoruz” dedi.

 

“Seçimlerde bizi en çok CHP- İyi parti’nin yaptığı dedikodular yordu”

Seçimler boyunca dedikodu siyaseti ile uğraştıklarını belirten İlhami Caboğlu; “Seçimlerin bitmiş olmasına kaşın halen bir takım söylentiler dolaşmakta. Başkan olan adaylarımızın ülkücü olup olmadığının dedikodu malzemesi yapılması hele seçilmiş kişiler için yapılması bana göre çok yanlıştır. Çünkü Bunları söyleyen siyasi parti mensuplarının da geçmişte MHP ile bağı ve tamesı olduğunu görüyoruz. Düzcelileri şucu bucu, şuncu buncu diye ötekileştirmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Aday adaylığı sürecinde hem ben hem de Milletvekilimiz Ümit Yılmaz, çeşitli ortamlarda doğru isimleri halka sorarak bulduk Merkezde ise aday adaylığı başladığı an itibarıyla da sanki Düzce Belediyesi’ndeymiş gibi bir algı oluşturuldu. Ancak CHP ve İyi Parti ittifakının yaptığı siyaset ve bazı ortamlarda bizim üzerimizden siyaset yapması, olmayan şeyleri varmış gibi göstermesi, MHP’nin ittifak yapacağı, MHP’nin adayını çekeceği, son üç gün kala çekeceği, tavşan adayı gibi söylentiler teşkilatımızı ve adayımızı ciddi manda yormuştur. Bunu yapan kesimleri biz biliyoruz. Bunlarında takipçisi olacağız. Seçim döneminde bazı proje adaylardan bahsettik ve bu projelerde de haklı çıktığımızı bir kere daha gördük. Hiç düşünmeyen kişilerin gelip buralarda aday olması, aday adaylarımız ile gidip aday olması için telkinlerde bulunmamıza rağmen sonradan gelip aday olması bir projenin ürünüydü. Bizden gidenlerde bir projeydi. Bütün bunları seçim değerlendirmesi altında yapıyoruz ama seçilen belediye başkanımızın bütün doğrularının yanında olacağımızı da söyleyebilirim. Yanlışlarının ise karşısında olacağız” dedi.

 

“Cumhur ittifakı seçimlerden sonra söylemesi de ayrıca güzel”

Cumhur İttifakını MHP’nin seçimler öncesinde de sonrasında da savunduğunu ancak AK Parti’nin bazı kaygıları nedeniyle seçimlerden önce söylemediği Cumhur İttifakını seçimlerin ardından söylemesinin anlamlı olduğunu ifade etti. İlhami Caboğlu; “Biz cumhur ittifakı ile ilgili olarak seçimlerden önce ister AK Parti’den isterse MHP2den olsun Cumhur İttifakı kazanacak diyorduk. Ama AK Parti ki seçimlerde bazı çekinceleri vardı seçmenin bize doğru meyil alması noktasında bazı sıkıntıları vardı. O zaman söyleyemedikleri şeyleri en azından seçimler bittikten sonra söylemeleri çok anlamlıdır. Cumhur İttifakı kesinlikle Düzce'de kazanmıştır. Ben daha önce ve seçim meydanlarında söylediğim gibi Düzce muhafazakardır ve Genel Merkezimizin bu noktada çalışması olduğunu söylüyorduk. Genel merkezimiz de bu doğrultuda çalışma yapıyordu. Sonuç ortadadır Cumhur İttifakı kazanmıştır” dedi.

 

“Ümit Yılmaz disiplinlik bir şey yapmadı"

Ümit Yılmaz2ın disipline verileceği ile ilgili spekülasyonlara da açıklık getiren İlhami Caboğlu, Milletvekili Ümit Yılmaz’ın söylemlerinin disiplini gerektirmediğini belirterek, teşkilat içinde ve dışarıdan MHP2nin başarısını çekemeyenlerin olduğunu Belirtti. Teşkilat içersinde başka partilere çalışanlar olduğunu ifade eden İlhami Caboğlu, bu isimlerin bilindiğini ve zamanı gelince gereken işlemlerin yapılacağını söyledi. İlhami Caboğlu; “24 Haziran seçimleri sonrasında MHP’nin çıtayı yükseltmesiyle halkın teveccühünün MHP’ye doğru kaydığı görülünce bazı şer odakları Bu teşkilat dışından da vardır teşkilatımızdan da vardır. Bunların kim olduklarını da biliyoruz. Zamanı geldiğinde onlarla ilgili işlemler yapılacaktır. Ancak vekilimiz ilgili olarak her hangi bir şekilde disiplin söz konusu değildir. MHP’nin Düzce’de yapmış olduğu yükselişi aşağı çekmek için birilerinin gayreti vardır. Bunlar içinde nefsi siyasi gayreti olanlar var birde MHP’yi dışarıdan karalamak isteyenler var. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Düzcelilerin seçmiş olduğu bir milletvekili seçimin vermiş olduğu yoğunluk ve yorgunlukla fevri çıkışlarımız olabilir ve bunun mutlaka sebepleri vardır. Siyaseti siz bel altı yaparsanız insanlar zaman zaman böyle çıkışlar yapabiliyor. Biz buna kavgada yumruk sayılmaz diyelim ve kapandığını düşünüyorum. Zaten bizim Cumhur İttifakıyla ilgili yanlış bir söylemimiz olamaz. Her zaman söylediğimiz gibi Cumhur İttifakı bizim kalp atışımız gibidir. Yerelde bir siyasetçinin cumhur ittifakını zaafa uğratması söz konusu bile değildir. Ümit Yılmaz ile ilgili olarak ta bir disiplin söz konusu değildir” dedi.

 

“ Ümit Yılmaz değil ama ihanet edenler disiplini görecek”

MHP İl Başkanıo İlhami Caboğlu; teşkilatı zaafa uğratmaya çalışan partililer olduğunu ve bunların kendileri tarafından bilindiğini söyledi. Caboğlu; partiye zarar vermek isteyen teşkilat üyelerinin zmanı geldiğinde gerektiği şekilde cezalandırılacaklarını da ifade etti. İlhami Caboğlu; “Vekilimizi veya teşkilatı zaafa uğratmak için uğraşan hangi kemsi varsa ki teşkilat içinde bunların kimler olduğunu biz biliyoruz. Kimlerin İyi Parti’ye çalıştığını biliyoruz. Kimlerin ne şekilde hareket ettiğini biliyoruz. Biz teşkilat olarak seçim döneminde de tespit gözlemlerimizi yaptık. Vakti zamanı gelince bunlarla ilgili gereken işlemler yapılacak” diye konuştu.    


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
8.4.2019
20:43

Düzce merkezi kazanmamak için elinden ne geldiyse yaptığı 'nı da söyle

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,49
Aziziye li


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.