Heykelci Belediyelere Örnek Olacak

Heykelci Belediyelere Örnek Olacak

Son günlerde heykellerle gündeme gelen ve tepki toplayan belediyelerin yanı sıra Düzce Belediyesi yapacağı köklü değişiklikle diğer belediyelere örnek olacak bir çalışma imza atacak. Yaklaşık 30 yıldır yenilenmeyen su alt yapısını değiştirecek olan Başkan Özlü, diğer belediye başkanlarına örnek olmanın yanı sıra Düzcelileri asbestli borulardan sağlıksız su içmesinin de önüne geçecek.

Son günlerde bazı illerin adı belediyeleri tarafından yaptırılacak heykelleri ile gündeme geldi.

İlk olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi, Türk ve İslam tarihine damga vurmuş Ertuğrul Gazi'nin büstünü şehrin merkezinde bulunan meydana yerleştirdi. Ancak 'Diriliş Ertuğrul' dizinde rol alan Engin Altan Düzyatan'a benzetilen büst tepki alınca ekipler tarafından kaldırılmıştı.

Yine Bolu Belediyesi tarafından kentin sembolü olarak gösterilen ayı heykeli yapılacağı açıklanmış ancak gelen tepkiler üzerine heykelin yapımı iptal edilmişti.

  Kentin sorunlara ve ihtiyaçlarına karşılık vermeyen belediyelerin yanı sıra Düzce Belediyesi bu kez diğer belediyelere örnek olacak bir çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 30 yıldır göreve gelen hiçbir başkanın dokunmadığı su alt yapısı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün projesiyle değiştirilecek. Birçok tartışmaya neden olan heykellerin yanı sıra vatandaşların sağlığını ön plana koyan bu proje sayesinde, Düzce’de yaşayan vatandaşlar artık asbestli borulardan sağlıksız su içmeyecek. Yapılış sürecindeki zorluklar ve maliyeti nedeniyle birçok belediye başkanı tarafından hizmet olarak tercih edilmekten kaçınılan ancak ait olduğu kentin en önemli sorunlarından biri olarak görülen alt yapı sorunu Düzce için tarihe karışacak gibi görünüyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
1.03.2021
09:16

Uzunmustafayi ne yapmayı düşünüyorlar. Geldiğinden beri iki yılda daha açılan hiç bir şey yok . Üç yılda inşallah biter yarım kalmaz. Heykeli belediyeler derken birde geçmişi düşünün. Rabia heykelini cehapemi dikti. Ankara'da ki heykelleri düşünün CHP belediyelerini örnek vermeye utanmiyorsunuz. Aynı a haber gibi yalan haberi bırakın .

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,89
Düzcenin muhtari
28.02.2021
16:08

Boluda Bozayı ve geyik heykelleri Tanju başkana kaç oy kaybettirdi göreceksiniz hiç bir işin sonunu getiremiyosunuz heykel dedimi aklınız yerinden oynuyor

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,17
AK PARTİLİ
28.02.2021
15:57

Zamanla ankarada melih gökçek zamanında yapılan milyonlarca dolar harcanan heykelcik dediği melih gokçeğin haberini yapmıyorsunuz boluyu haber yapıyorsunuz cünkü CHP yi yerden yere vurucaksiniz ya bu kadarda yandaşlik olmaz

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Vatandaş
28.02.2021
13:09

Onlarda değişecek asbestli boru yoksa ne olacak?sen 40yıldır altyapını değiştirmediysen heykelin suçu ne arkadaş?gazeteci tarafsız olmalı

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,94
Aydın
28.02.2021
11:57

Uğur köyünden su arıtmaya gelen su hattı aspest boru onlar ne olacak

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,16
Vatandaş


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.