Aşıların 14 Ocak’ta Düzce’de Olması Bekleniyor

Aşıların 14 Ocak’ta Düzce’de Olması Bekleniyor

Çin'den getirtilen koronavirüse karşı geliştirilen CoronaVac aşıları, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Laboratuvarlarından dağıtım yapılmak üzere araçlara yüklenerek 81 ile gönderilmeye başlanacak. 14 günlük testlerin  olumlu sonuçlanması durumunda aşıların 14 Ocak’ta Düzce’de olması bekleniyor.

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Sinovac tarafından üretilen CoronaVac aşıları, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Laboratuvarlarından dağıtım yapılmak üzere TIR'lara yüklenmeye başlandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Çin’den sipariş edilen koronavirüs aşısının 3 milyon dozluk ilk partisi 30 Aralık'ta Türkiye'ye ulaşmıştı. Aşılar buradan TIR’lara yüklenerek Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü depolarına taşınmış, ardından Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nda yapılacak 14 günlük testlerden onay alırsa aşılamanın başlanmasına karar verilmişti.

İKİ DOZ ŞEKLİNDE UYGULANACAK

4 aşamada gerçekleşecek aşılama işlemi ilk olarak Kovid-19 ile birebir temas halinde olan sağlık çalışanlarına ve 65 yaş üzeri vatandaşlara uygulanacak. Çin'den getirilen inaktif Kovid-19 aşısı 2 doz şeklinde uygulanıyor.

Sağlık Hayat Merkezi Deposuna Taşınıyor

İl sağlık müdürlüğü kaynaklarında alınan bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı tarafından Düzce’ye gönderilecek olan aşılar, Atatürk Devlet Hastanesi yanında bulunan Sağlık Hayat Merkezinde depolanacak. Düzce’de korona virüs aşısının uygulamaya başlamamasına ne zaman başlanacağı ise önümüzde ki günlerde açıklanacak.

 

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.