Kadın Ambulans Şoförü Yollara Meydan Okuyor

Kadın Ambulans Şoförü Yollara Meydan Okuyor

Kadın Ambulans Şoförü Yollara Meydan Okuyor

Sağlık Bakanlığı’na bağlı 112 Acil ambulansını kullanan Acil Tıp Teknisyeni şoför Dilek Ünal, zamanla yarışarak hayat kurtarıyor.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Düzce 112 Acil Başhekimliği’ne bağlı Kaynaşlı 1 nolu 112 Acil istasyonunda 9 yıldır görev yapan Acil Tıp Teknisyeni Dilek Ünal hem ambulans kullanıyor hem de hastalara müdahale ediyor.

Zamana ve yollara meydan okuyarak hastaların hayatını kurtaran Ünal, 7 yıldır ambulans şoförlüğü yaptığını ifade ederek “Kaynaşlı 1 nolu istasyonda 9 yıldır Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapıyorum. Mesleğimi çok severek yapıyorum. Zorunlu hallerde şoförlük yapıyorum. 2014 yılından bu yana ambulans şoförlüğü yapıyorum. Mesleki açıdan hem hastaya müdahale edip hem araç kullanmak tabi ki zor. Ama bir sağlıkçı olarak hastaya benim de müdahale ediyor olmam onlara da kolaylık sağlıyor. Dışardan insanlar bir kadın sürücü gördükleri zaman şaşırıyorlar ama bir yandan da hoşlarına gidiyor. Güzel geri dönüşler de alıyoruz” dedi.

Özellikle pandemi döneminde hem kendi sağlıkları hem de hasta ve yakınlarının sağlıkları için belirlenen kurallara uyulması gerektiğini hatırlatan Ünal, “Bizim amacımız hastaları yaşatmak, hayatta tutmak. Onları yaşatmak içinde bizim ayakta olmamız lazım. Bu nedenle maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarsak hem bizler daha kolay koşullarda hastalarımıza müdahale etmiş oluruz hem de hastalarımızın ve yakınlarının sağlıkları daha güvende olur” dedi. (duzcesonhaber)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.