Turizm Şehrine Yeni Tabiat Parkı: Korugöl

Turizm Şehrine Yeni Tabiat Parkı: Korugöl

Turizm şehri Düzce’ye yeni tabiat parkı kazandırıldı. Manzarası ve doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan Korugöl, şimdiden ziyaretçilerini ağırlamayı bekliyor.


Düzce turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Güzeldere, Samandere, Aydınpınar şelalelerinin turizme kazandırılmasının ardından Efteni, Pürenli ve Topuk Yaylası göletlerinde de alt yapı çalışmaları tamamlandı. Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde yer alan Korugöl Tabiat Parkı için Düzce Belediyesi, Düzce Valiliği ve TURSAB işbirliğinde alt yapı çalışmaları yapıldı. Yolu açılan, göl etrafı kilit parke taşları ile güzelleştirilen Korugöl Tabiat Parkı turizme kazandırıldı. Yaklaşık 22 hektarlık alan içerisinde 5 hektarlık gölü bulunan Korugöl tabiat parkında kayın, meşe ve gürgen ağaçları bulunurken, foto safari, sportif olta balıkçılığı, kampçılık ve trekking alanları da bulunuyor. Doğa güzelliği ve manzarasıyla kendine hayran bırakan Korugöl, ziyaretçilerini bekliyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
4.06.2023
16:46

Ben Başkan Faruk özlünün yerşnde olsam bu alanı öyle türsab falan değil kendim 4 ayda bitirir yüzde 70 le seçilip chp ve avanelerini ağlatırdım

Katılıyorum   Katılmıyorum
%60,53
MÜHENDİS
4.06.2023
14:59

Korugöl Tabiat Parkında bahsedilen yatırımlardan; alt yapı çalişmalari (isale hattı, çevre düzenleme ve kilit parke ) Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yaptırılmıştır. Saygılarımla...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%59,09
İkinci dost
4.06.2023
12:51

Tabiat Parkı yeni değil 2011 yılında tescil edildi, alanın büyüklüğü 30.78 ha'dır. Ayrıca gölün etrafındaki kilit parke yürüyüş yolu da Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğü tarafından yaptırıldı.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%60,42
Bir dost


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.