Düzce’de Sağlık Ve Spor Turizmi Canlanacak

Düzce’de Sağlık Ve Spor Turizmi Canlanacak

Düzce Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Düzce’de sağlık ve spor turizminin canlandırılması için çalışmalarına devam ediyor. Yapılan çalışmalar kapsamında hazırlanan proje Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmesi uygun görüldü. 
 

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce hazırlanan ve başvurusu yapılarak desteklenmeye hak kazanılan Düzce İli Sağlık ve Spor Turizmi Strateji Raporu Projesi sanayi ve teknoloji bakanlığı tarafından kabul edildi. Projenin protokol imzalanma töreni Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirildi. Düzce Kültür ve Turizm Müdürü Sebahattin Parlak, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2022 Yılı Teknik Destek Programında başvurusu yapılan ve destek almaya hak kazanan “Düzce İli Sağlık ve Spor Turizmi Strateji Raporu” projesi çerçevesinde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Merkez binası (İzmit-Kocaeli) seminer salonunda gerçekleştirilen İmza törenine katıldı. Düzce İli Sağlık ve Spor Turizmi Strateji Raporu projesi ile; Düzce’nin spor ve sağlık turizmine yönelik potansiyellerinin ortaya çıkarılması, belirlenecek stratejiler doğrultusunda sağlık ve spor turizminin gelişmesine yönelik öncelikli yatırım alanlarının ortaya konulması, mevcut durumun ve yaşanan değişim ve eğilimlerin tespit edilmesi, sağlık ve spor turizmi alanında karşılaşılan problemlerin belirlenmesi ve bu alanlara yönelik alınabilecek tedbirler ve çözüm önerilerinin sunulması ve İlin sağlık ve spor turizmi açısından cazibesinin arttırılması hedefleniyor. 

Editör:Atilla KESKİN


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.