Çeltik üreticileri destek bekliyor

Çeltik üreticileri destek bekliyor

Düzce’de Çeltik üretimi yapan vatandaşlar tarlalarına su gelmesi için Sulama birliği’ne peşin ödeme yaparken tarlalarına su gelmemesi sebebiyle isyan ediyor. Su kanallarının acilen tamir edilerek tarlalara su aktarılması isteniyor. 
Osmanlı’nın saray mutfaklarını kadar uzanan lezzeti ile dikkat çeken Konuralp birincinin üretimi Tarlalarda başladı. Çiftçiler Tohumlarını toprağa atarken, Ürünün yetişmesi için en önemli olan suyun tarlaları ulaşmaması sonrasında Çiftçiler isyan etti.

Düzce Sulama Birliği’nin bünyesinde bulunan su kanallarının bir çoğunun çalışmaması veya kırık olması sebebiyle tarlalarına su taşıyan su ulaştıramayan Çiftçiler acilen durumun düzeltilmesini ve tarlalara suyun ulaştırılmasını istiyor. Çiftçiler Sulama birliği ni arayarak yardım istese de herhangi bir çözüm üretilmiyor. Osmanlı’nın saray mutfaklarını konu olan Konuralp birincinin su olmazsa yetişemeyeceğini belirten Çiftçiler Düzce Valisi Cevdet Atay’dan destek bekliyor.

Editör:Atilla KESKİN


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.