Düzce Doğa Turizminde Atılım Yapmalı

Düzce Doğa Turizminde Atılım Yapmalı

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Yıldız’la birlikte Düzce’deki doğa turizminin canlandırılması amacıyla önce Düzce Orman İşletme Müdürü Turgay Kağan, ardından ise doğa turizmi yatırımlarının olduğu bölgelere ziyaret gerçekleştirdi.

Orman İşletme Müdürü Turgay Kağan ile yapılan toplantıda; Düzce'deki doğa turizminin geliştirilmesi, yatırımcıların önünün açılması amacıyla ortak projelerin geliştirilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Orman İşletme Müdürlüğü ziyaretinin ardından Kaynaşlı ilçesi sınırları içerisinde doğa turizmine yönelik yatırımları olan Orya Tatil Köyü, Tekir Köy ve Nandu Tatil Köyü tesislerini ziyaret eden Düzce TSO Yönetim Kurulu, bölgelerde inceleme yaparak tesis yöneticileri ile fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaretler hakkında açıklamada bulunan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Düzce’nin doğa turizmi noktasında büyük bir potansiyeli var. Yaylalarımız, doğal sit alanlarımız, mağara ve şelalelerimiz ile doğa turizmi konusunda muhteşem zenginliklere sahip bir iliz. Altyapı ve üstyapı yatırımlarının olması gerektiği seviyelere gelmesi ve yeterli tanıtımın yapılması durumunda güzel ilimizin bacasız sanayisinin de ivme kazanacağına inanıyoruz. Bu amaçla da hem doğa turizmi alanlarının değerlendirmesini yapan Orman İşletme Müdürlüğümüz hem de doğa turizmi alanında yatırım yapılan alanlara ziyaretlerde bulunarak odamız bünyesinde kurmuş olduğumuz Turizm Araştırma ve Geliştirme birimimiz hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Önümüzdeki süreçte oda olarak atacağımız adımlarda kendilerinin de bize fikirsel destekler sağlamalarını rica ettik. Gerek Orman İşletme Müdürümüz Turgay Kağan, gerekse turizm yatırımcılarımızdan hayli olumlu geri dönüşler aldık. Önümüzdeki günlerde ziyaretlerimizi ve çalışmalarımız sıklaştırarak somut adımlar atmayı hedefliyoruz”


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
14.03.2023
00:09

zaten bir icraat olmayacaksa da tso çalışıyor görüntüsü için yeterli. dağa gidecek yollr bile yok. gidin bolu ya örnek alın. tso asli üyelerinin sorunlarıyla uğraş. bu iki yönetici de hayatlarında hiç dağ turizmine gitmemişlerdir bahse girerim.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%62,75
KARAMÜRSEL SEPETİ
13.03.2023
13:44

Hangi doğayla.Hazir bakımları ormanlara Allah'ın lütfu güzelliklere yapın alımlı çalımlı şatafatlı yapıları. Ama çevre b...k götürüyor.Duzce D.100 Akçakoca yolu .Buralardaki pislik çöplük Duzcenin aynası .Dışardan gelen görüyor vehameti. Geçen hafta maça Boludan devet ettiğim arkadaşlarla gittik stadın içi çevresi Uzakdoğu ülkesi gibi her taraf çer çöp böylemi Turizm yok be olmaz .Ben 35 yıl turizmde çalıştım Önce hijyen çevre temizliği insan temizliği.Turizm adı altında güzelim yaylalar meralar heba oluyor. Müşteri bir gelir bir daha gelmez Önce Şehir tertemuz olacak Bı Boluya gidi. De görün nasıl temin Z cok uzak değil .Ben de Düzce Cumayerliyim buralarda çok kirli

Katılıyorum   Katılmıyorum
%65,45
Ertuğrul


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.