Muhteşem Manzarasıyla Kardüz Yaylası İlgi Odağı Oldu

Muhteşem Manzarasıyla Kardüz Yaylası İlgi Odağı Oldu

Muhteşem Manzarasıyla Kardüz Yaylası İlgi Odağı Oldu

Düzce’nin en yüksek noktası olan ve geçmiş yıllarda kayak merkezi yapılması için çalışmalar yapılan Kardüz, kayak merkezi olmamasına ve pistlerin yapılmamasına rağmen vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor. Düzceliler, geçen hafta yoğun kar yağışının ardından bol oksijeni ve muhteşem görüntüsü için Kardüz’ü tercih etmeye devam ediyor. Yaylaya çıkan vatandaşlar ise zirvede bol bol kartopu oynayıp, oksijen depoluyor.

Kartepe ve kartalkaya gibi kayak merkezleri ara tatil ile birlikte tatilcilerin yoğun ilgisi ile karşılaşırken Düzcelilerde soluğu Kardüz’de alıyor.

Düzce’nin kış turizm merkezi olması için geçmiş yıllarda yoğun çalışmalar yapılırken şimdilerde bu merkez diğer yatırımlar gibi Düzce’nin tozlu raflarında yerini aldı. Ancak geçen hafta Düzce’yi etkisi altına alan kar yağışı sonrası karlı tepesiyle Kardüz, Düzcelilerin ilgi gösterdiği noktalardan olmaya devam ediyor. Havadar yapısı, panaromik görüntü sunan ve doğasıyla vatandaşların vazgeçemediği noktalardan olan Kardüz, Kış mevsimini doya doya yaşamak isteyenler için imkanlarını seferber etmeye devam ediyor. Düzcelilerde bu ortamda hem dinlenmek hem karın tadını çıkartmak hem de stresten uzaklaşmak için Kardüz’de doyasıya eğleniyor.

Bu atmosferin tadını çıkartmak için Kardüz’e çıkan Nuray Okşit; “Çocuklarla birlikte pandemi süreci bizim için stresli geçiyordu. Bu sürecin stresinden kurtulmak, nefes almak için Kardüz’e çıktık. Bu doyulmaz manzarada hem karın hem doğanın tadını çıkarttık. Herkesi bu tadı yaşaması için Kardüz’e çıkmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Haber: S. AKYOL


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
25.01.2021
12:34

ELBETTE TANITIM İÇİN GÜZEL BİR İŞ, ANCAK BU YASAKLARDA GEZMEK İÇİN DE OLSA YAYLALARA VEYA BAŞKA YERLERE GİTMEK YASAK DEĞİL Mİ. HERKES İSTEDİĞİ YERE GİTSİN O ZAMAN.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,83
YASAKLAR NE OLDU PEKİ


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.