Turizm Alanlarının Tabelaları Konulmaya Başlandı

Turizm Alanlarının Tabelaları Konulmaya Başlandı

Turizm Alanlarının Tabelaları Konulmaya Başlandı

Düzce’de geçtiğimiz yıllarda sorun olan turizm destinasyon alanlarının tabela sorunu özel idarenin el atmasıyla çözülüyor. Özellikle orman içinde kalan alanlarda yürüyüş parkurlarında tabela olmaması nedeniyle sorunlar yaşanırken Özel idare tarafından sorun tabelalar, yenileriyle değiştiriliyor.

Birçok turizm destinasyonuna sahip Düzce’de turizm alanları unutulmuşluğu uzun süre yaşadı. Özellikle orman içlerindeki yaylalar, yürüyüş, kamp ve spor parkurları tabelasızlık nedeniyle ya da eski tabela nedeniyle bir türlü alanlara ulaşım sağlanamıyordu. Düzce Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından bu sorun giderilmeye başladı. Eski tabelalar yenileriyle değiştirilirken, tabelası olamayan turizm destinastinasyon alanları içinde tabelalar dikilmeye başladı.

Değiştirilen ve yeni konulan tabelalarla ilgili olarak Düzce İl Özel İdare Genel Sekreterliği’nden yapılan yazılı açıklamada: “İlimiz Merkez ve ilçelerinde bulunan turizm alanlarına ulaşım sağlamada kullanılan levhalar İdaremiz personelince yenilenmeye başlandı. Önceki yıllarda yapılarak yerlerine montaj yapılan turizm levhaları bilinçsiz kişi veya kişilerce tahrip edilerek okunamaz hale getirilmekte ve ülke ekonomisine ciddi zararlar vermektedir.

İdaremizce yenilenen turizm levhalarına milli servet olarak bakılması ve elbirliği ile korunması büyük önem arz etmektedir. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz” ifadelerine yer verildi.

Haber: S. AKYOL


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.