Bir Haftada 77 Köpek Kısırlaştırıldı

Bir Haftada 77 Köpek Kısırlaştırıldı

Bir Haftada 77 Köpek Kısırlaştırıldı

 

Düzce Belediyesi Hayvan Konukevi’nde,  her gün düzenli yapılan
kısırlaştırma çalışmalarında bu hafta 77 köpek kısırlaştırıldı.KONTROLLÜ ÜREME
Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Samet Gümüş, yapılan
operasyonların önemine değinerek“Bu şekilde kontrolsüz nüfus artışı engellenirken, kısırlaşan hayvanlarda saldırganlık da ortadan kalkacaktır. Düzenli kısırlaştırma, tedavi ve yerine bırakma işlemlerinin yapılması, sokakta yaşayan hayvanlara yönelik sıkıntıların da önüne geçecektir.”dedi.

YOĞUN ÇABA
Müdürlük, öncelikle kontrolsüz üreme ile baş edebilmeyi hedefliyor. Bunun yanında dişilerde rahim ve yumurtalıkların kanser olma riskini ortadan kaldırmak, meme kanseri riskini azaltmak,  erkeklerde ise prostat ve testis kanserleri riskini en aza indirmek, üreme organlarında görülen enfeksiyonların oluşmasını engellemek için yoğun çaba gösteriyor.

77 KISIRLAŞTIRMA
Kuruluşundan bu yana can dostlar için gösterdiği hassasiyet ile takdir toplayan, çok sayıda sokak hayvanının hayatını daha sağlıklı şekilde sürdürmesini sağlayan merkez, 16-22 Mayıs tarihleri arasında 77 kısırlaştırma daha gerçekleştirerek can dostların yaşamlarına dokunmayı sürdürdü.

141 TEDAVİ
Bünyesinde barınan misafirlerine en iyi, en sağlıklı ve en uygun
koşullarla sağlıklaştırma politikası uygulayan merkez, aynı tarihler arasında, tedavi ihtiyacı duyan 81 misafirin genel, 60 misafirinde parazit tedavisini başarı ile tamamladı.

Merkez, misafirlerinin kalıcı yuvalara yerleştirilmeleri noktasında
yaptığı çalışmalar neticesinde aynı hafta içerisinde 4 misafirin de
sahiplendirilmesine ön ayak oldu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.