Vali Selçuk Aslan’ın "19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı" Mesajı

Vali Selçuk Aslan’ın "19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı" Mesajı

Düzce Valisi Selçuk Aslan, "19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı" dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Aslan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur.” Gençlik, Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözüne sahip çıkmanın halidir.  Gençlik, bağımsızlık tutkusu ve özgürlüğün karşılığıdır. Olumsuzluğun üzerine azimle giden kararlılık halidir. Karanlık bir pencereden sabaha yayılan ışıktır. İmkânsızı olur kılmak ve kendi yolunu çizme cesareti göstermektir. Tıbbiyeli Hikmet’in özgüvenidir.  Dünyayı merak eden, düşünen, üreten, vazgeçmeden, yılmadan bir idealin peşinden koşmaktır. Ümidin kıyıya vurduğu yerden zaferi izleyebilmektir. 19 Mayıs; coşku, gurur ve kıvanç günüdür. Kurtuluşun ön sözüdür! Karanlıkların aydınlığa çıkması için atılan ilk adımdır.  İşgalden zafere uzanan bir destanın ruhudur. Teslim olmayan bir milletin tutkunu olduğu vatan uğruna canı pahasına atılan ilk adımın peşinden gidilen düşüncedir. Bir ülkenin kaderinin bir adımla değiştiği tarihtir.


        19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek için Samsun’a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktığı şanlı bir başlangıçtır. Aziz milletimizin istiklal ve istikbalimizi korumak için “Ya istiklal, Ya ölüm!” duygusuyla verdiği bu mücadele büyük bir zaferle taçlanmıştır. Tarihin karanlık sayfalarında yer alması beklenen bir milletin küllerinden doğarak, mazlum milletlere örnek olduğu bu onurlu mücadele milletimizin dünyaya verdiği kararlılık ve bağımsızlık mesajı olmuştur. Aziz Milletimiz; vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama iradesini tüm dünyaya yüksek sesle ilan etmiştir. İstiklal Savaşımızı zafere ulaştıran birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu bugün de devletimizi yüksek medeniyetler seviyesine çıkarabilmemiz için en büyük ilham kaynağımızdır.  


        Sevgili Gençler,


        19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı siz gençlere duyulan güvenin bir göstergesidir. Milli Mücadele’nin ilk adımının atıldığı bu özel gün çok büyük anlam taşımaktadır. Bu sizlere duyulan inancın bir ifadesi, geleceği şekillendireceğinize dair olan güvenin değerli bir yansımasıdır. Sizler milletimizin umudu, vatanımızın geleceğisiniz. Bakışlarınızdaki umut, attığınız her adımda gösterdiğiniz kararlılık, geleceğe olan inancınız, en zor zamanlardan yeni yollar bularak çıkma azminiz, başarıdaki tutkunuz, nihayetinde geçmişten taşıdığınız gururla Samsun’da yakılan meşaleyi geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz.


        Bizler Vatan’ı korumaya, verilen her can için can olmaya; daha çok çalışmaya, üretmeye, ilerlemeye söz verdik. Güçlü bir gelecek inşa etmek ve bunun için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek bize; çok çalışarak, hayallerinin peşinden giderek başarılı olup bu güzel emanete ve geleceğe sahip çıkacak bir nesil olmak sizlere düşüyor. Umudunuz, tutkunuz, enerjiniz, azminiz ve değerlerimize duyduğunuz saygı ile bizlere ilham olan güçlü yönlerinize teşekkür ediyor, sevgilerimi iletiyorum.


        Bu vesileyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanlarını rahmetle, minnetle yâd ediyor, “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün umudum gençliktedir!” duygusuyla geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
20.05.2024
08:40

Bu tür kutlamaları özler olmuştuk. Devlet babaya teşekkür eder yüce Türk Milletinin gençlik vv Atatürk ü anma bayramını kutlarım....

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,48
Duyarlı


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.