Karaca Deresinde Güz Temizliği

Düzce Belediyesi, Devlet Su İşleri (DSİ) ile yaptığı işbirliği ile Karaca Deresi genelinde temizlik çalışması başlattı.

Düzce Belediyesi ve DSİ ekipleri tarafından Karaca Deresi’nde temizlik çalışması başlatıldı. İlk etapta derenin Yahyalar ve Metek Mahallesi arasında bulunan 2 kilometrelik alanında başlatılan çalışma sonrasında Akınlar Mahallesi sınırlarına kadar 6 kilometrelik alan genelinde sürdürülecek.

Mevsimsel yağışlardan ötürü oluşan toprak birikintileri, dere içerisine bırakılan atıklar ve gelişigüzel atılan çöplerin oluşturduğu kötü görüntü ile mücadele çerçevesinde Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri Müdürlüğü ekipleri Karaca Deresi genelinde temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

Dere yatağının tamamında gerçekleştirilecek temizlik çerçevesinde dere içlerinin yanı sıra biriken yosunlar, toprak birikintileri ve su akışını engelleyen yapılar bertaraf edilerek olası tıkanmalardan ötürü yaşanabilecek taşkınların önüne geçilecek.

Editör:Atilla KESKİN


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.