Başkan Özlü: Düzce'nin 50 Yılını Planlıyoruz

Başkan Özlü: Düzce'nin 50 Yılını Planlıyoruz

Başkan Özlü: Düzce'nin 50 Yılını Planlıyoruz

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Beyaz TV'de yayınlanan Marka Şehirler programına konuk oldu. Programda devam eden ve yapılacak olan projelerini anlatan Özlü; Düzce'nin gelecek 50 yılını planladıklarını ve Düzce'yi birinci sınıf A kalite şehir haline getirmeyi arzu ettiklerini belirtti.

Beyaz TV'de yayınlanan ve Marka Şehirler programında Hilal Yaşar, Düzce'nin doğal güzelliklerini ve gastronomi lezzetlerini ekranlara yansıttı. Programda Hilal Yaşar'ın sorularını yanıtlayan Başkan Özlü,"Düzce için hayal ettiğiniz hangi projeler var?" sorusu üzerine "Biz Düzce’nin 50 yılını planlıyoruz. Tarımda turizme ticarette ve sanayide hangi istikamette gitmesi gerektiğini planlıyoruz, planladık. Bunları uyguluyoruz. Mesela ulaşım master planı yaptık onun şimdi uygulamalarını gerçekleştirdiğimizde şehir içi trafiği rahatlayacak. Yine içme suyu altyapısının tamamını değiştiriyoruz. Bunu da değiştirdiğimizde musluklarımızdan tertemiz su içeceğiz. İçme suyu mertebesinde kaliteli su içeceğiz. Bunlar Düzce’nin ana ve büyük projeleri. Bunlar devam ediyor. Ben şunu arzu ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılındayız gönlüm arzu eder ki önümüzdeki 50 yıla sarih sonuçlar doğurabilecek 100 proje yapalım. Önümüzdeki dönemler için Düzce’yi birinci sınıf, A kalite şehir haline şehir haline getirecek 100 proje yapalım. Bunlardan biri atlı spor kulübü. Ata binmek için insanlar Düzce’ye gelecekler. Güzel bir arazi planladık. Devam eden Asar deresi projesinde 1. Etabı tamamlayacağız aşağı yukarı her şeyi tamamladık inşaatı sürüyor. Onun 2. Ve 3. Etaplarını tamamlayacağız yine şehir merkezindeki sanayi sitemizi taşıyacağız bunlar önümüzdeki dönem hızla yapmamız gereken projeler” ifadelerini kullandı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.