Daha Ucuza Daha Uzun Ömürlü Yol

Düzce’de kırsal bölgelerde yerli ve milli ürünler kullanılarak yapılan beton yollar asfalttan daha ucuza mal edilirken hem de daha uzun ömürlü oluyor.


Düzce’de köylere yerli ve milli ürünler kullanılarak silindirle sıkıştırılmış beton yollar yapılıyor. Düzce İl Özel İdaresi tarafından ilde üretilen çimento ve yine ildte çıkartılan agrega taşı ile yapılan yollar hem daha sağlam hem de daha uzun ömürlü olurken, tam da bir doğa dostu. Ekipler son olarak Nasırlı köyüne bağlı Sarıkasım Mahallesi'ne beton yol serimi yaptı.


Doğa dostu yol yapıldığını belirten köy sakinlerinden Abdurrahim Gürel, “Çok güzel bir çalışma. Beton yol hem doğaya uygun hem sağlıklı bir çalışma. Hem de köyümüze güzel oldu. Yapanlara ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Yerli ve milli diyebiliriz”
Düzce Valisi Selçuk Aslan, İl Genel Sekreteri Mehmet Hayri Şen ile birlikte bugüne kadar 90 kilometreyi bulan beton yolda incelemelerde bulundu. Vali Aslan, “Nasırlı köyümüzde silindirle sıkıştırılmış beton yol çalışmasını inceliyoruz. Yapılan çalışmaları yerinde görme imkanımız oldu. Bu konsept son yıllarda çok hızlı bir şekilde gelişiyor. İl Özel İdaresi olarak önemli ölçüde yol ağımızda standart gelişmeyi bu şekilde yapmaya başladı. Geçen sene 70 kilometrelik çalışma yapıldı. Bu yıl sonuna kadar 30 kilometreyi aşmayı planlıyoruz. Silindirle sıkıştırılmış beton tamamı Düzce’den tedarik etme imkanımız olan malzemeler ile yüksek standartta ulaşım konforu veriyor. Çimentoyu, agrega taşını buradan tedarik ediyoruz. Diğer yol çeşidine göre bu yol biraz daha çevreci. İçerisinde petrokimya bulunmuyor. Çimento tarzı malzemeler doğadan elde ediliyor. İçinde yaşadığımız cennet coğrafyayı gelecek nesillere taşıma noktasında da yavaş yavaş biz de asfalt noktasında silindirle sıkıştırılmış betona ağırlık verme eğilimindeyiz. Kullanılan tüm malzemeler 'Madde İn Düzce' diyebileceğimiz malzeme. Bu yüzden yerli ve milli demek abartı olmaz” şeklinde konuştu.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
16.11.2023
22:55

Eeeee artık Beyciler mahslesin mayın tarlası yollarına çözüm bulurlar bu mahalle seçim zamanı kapı kapı geziliyor hizmete gelince akıllara bile gelmiyor

Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,13
Vatandaş
16.11.2023
20:17

butün yollar beton yol olmalı yollarımızı siyah renkten kurtarmalıyız siyah ısıyı çeker yağmuru engeller

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,48
STS


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.