Düzce Kasrı İnşaatı Devam Ediyor

Düzce Kasrı İnşaatı Devam Ediyor

Düzce Kasrı İnşaatı Devam Ediyor

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Kasrı inşaatının devam ettiğini belirterek, “ Düzce’mize uzun yıllar hizmet edecek, modern bir tesis kazandırıyoruz” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün özel önem verdiği projelerden biri olan Düzce Mutfak Sanatları Merkezi için seçilen Düzce Kasrı’nın inşaatına devam ediliyor.

Düzce Kasrı’nın şehrin prestij tesislerden biri olacağını belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Düzce’mize modern ve yöremize uygun bir tesis kazandırmak için kollarımızı sıvadık. Düzce Kasrı’nı şehrimizin prestij alanlarından biri olarak görüyoruz. Buna uygun olarak da mimarisinden hizmet anlayışına kadar titizlikle hazırlanan bir proje yaptık. Hemşerilerimize en iyi ve en güzel tesisleri kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Geçici çatı ile iç donanım yapılıyor

“ Düzce Kasrı’nın inşaatı ile ilgili olarak Orman Genel Müdürlüğü ile yaptığımız protokolde hiçbir değişiklik yok” diyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Şu anda olumsuz hava şartlarından etkilenmemek adına geçici çatı yapılarak iç donanımın yapımına başlıyoruz. Önümüzdeki hafta başı itibariyle de elektrik aksamı ve alçı çalışmalarına başlıyoruz. İç yapının bitirilmesi ile birlikte binamızın son şeklini verecek unsurlar yapılacak. Düzce Kasrı bizim görünen yüzlerimizden biri olacak” şeklinde konuştu.

Gastronomi kenti Düzce

Düzce Kasrı’nın Mutfak Sanatları Merkezi olarak kullanacağının da altını çizen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Burası eşsiz manzarası ve doğası ile Düzcelilerin misafirlerini ağırlayabileceği, gurme yemeklerin yanı sıra Düzce’mizin de yöresel yemeklerinin yapılacağı bir sosyal tesis olacak. Düzce’mizin yemek kitabı da çıkmak üzere. Düzce’nin gastronomi kentlerinden biri olması için çalışmalarımız geniş çapta devam ediyor. Düzce’mizin damak tadını tüm dünyaya tanıtarak gastronomi turizminin de başlangıç noktalarından biri olan Düzce Kasrı’mızı en kısa sürede Düzcelilerin hizmetine açacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerinde bulundu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
23.10.2020
19:10

İşleri güçleri saray, köşk, kasr, kâşane... Millet aç, millet aşısız, millet işsiz; Bunların durumu şahane!

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Süleyman ÖNCÜL
23.10.2020
15:11

Fiyatlara küçük bir ayar da çekildi mi? gel keyfim gel....Her iki taraftanda girişe Sayın ABDULKADİR URALOĞLU sizi kırmayarak bir güzellik yaptı mı daha güzel olur....Şimdiden afiyet olsun....manzara nefis....Uğramadan geçen çok şey kaybeder .....

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,06
Duyarlı


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.