Araçtakileri Ceza Korkusu Sardı Gerçek Başka Çıktı

Araçtakileri Ceza Korkusu Sardı Gerçek Başka Çıktı

Düzce’de D-655 Karayolu üzerinde trafik denetimi gerçekleştiren polis ekiplerince durdurulan otomobil sürücüsü ceza korkusu sardı. Ön koltukta oturan çocukları uyararak arka koltuğa geçmelerini sağlayan polis ekipleri, örnek teşkil etmesi amacıyla ceza yazmadıkları sürücüye daha dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu. 

  Düzce Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri D-655 Karayolu Düzce-Zonguldak karayolu üzerinde genel trafik denetimi gerçekleştirdi.

Karayolları Trafik Yönetmeliği Kanunları çerçevesinde araç sürücü ve yanında yolcu olarak bulunanların kurallara uyup uymadığı kontrol edilen uygulamalar esnasında bir araç sürücüsünün 2 çocuğunu ön koltuğa oturttuğunu fark etti. Araç sürücüsü durdurularak kontrol edildi. Çocuklarının önde oturmak istediğini söyleyen babaya polis ekipleri genellikle trafik kazalarının bir çoğunun ön koltukta gerçekleştiği ve çocukların kesinlikle ön koltukta oturmasının yasak olduğu hatırlatıldı. Çocuklar daha sonra babaları tarafından arka koltuğa alınırken, babasına da örnek olmasını isteyerek çocukların ön koltukta oturmaması gerektiği söylendi. 

  Arka koltuğa alınan çocuklar sonrasında sürücünün herhangi bir sorunu olmadığı tespit edilince araç gönderildi. (İHA)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
9.04.2021
15:38

Covid döneminde çocuklar polisten çok korkmaya başladı geçen farkında olmadan kızım yasak polisler ceza keser dışarı çıkamayız gibi cümleler çocukları polislerden korkutuyor bu sebeple bizde geçen hafta polislere durumu anlattık kızımı tanistirmsk istedim ve polisler evimize kadar gelip kızıma oyuncaklar getirdiler teşekkürler polislerimiz...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,61
Burcu araç
8.04.2021
10:26

Bu tarz uygulamalar dahada artsın çocuklarımızada araba arkada oturmaları gerektiğini öğretelim

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,48
Eda çiçek
7.04.2021
21:56

Helal olsun çocukları korkutmamak adına güzel bi hareket ..Görevli polisleri tebrik ederim

Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,43
Mete
7.04.2021
12:41

Gerçek neymiş ben anlamadım

Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,33
Osman


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.