BBP'den Öğretmenler Günü Mesajı

BBP'den Öğretmenler Günü Mesajı

Büyük Birlik Partisi İl başkanı Engin BEDİR öğretmenler gününü kutladı.

 Öğretmenler günü vesilesiyle bir mesaj yayınlayan Bedir; Bir Ulusun geleceği için en önemli unsur olan çocukların yetiştirilmesinde en ağır yükü taşıyan, bir nevi geleceğimizi yönlendiren kişiler öğretmenlerimizdir. Öğretmen; ülkenin tarihidir, geçmişten ders aldıran geleceğe hazırlayandır.

Öğretmen; geleceğin mühendislerini, doktorlarını, avukatlarını, esnafını ve en önemlisi kendi gibi öğretmenini yetiştiren kişidir ki en önemlisi Öğretmen Ahlak demektir. Saygı demektir, sevgi demektir.Topluma faydalı birey olmak için aile ile birlikte en öncelikli rol modeldir.

Malesef günümüzde çok üzülerek görüyoruz ki okullarımızda öğretmenlerimize eski saygı sevgi azalmış, öğretmeninden ve dahi ailesinden korkmayan, onları kırmaktan çekinmeyen bir nesil yetişmektedir.Bunun önüne geçilmesi için okullarımızda disiplin kurumu ciddi ve kararlılıkla işletilmelidir. Böylelikle eğitim sisteminde ciddiyet, başarı ve itibar geri kazanılmış olacaktır. Pandemi dönemini yaşadığımız şu günlerde malesefki olağandışı günler yaşamaktayız.Ciddi sorunlar ve hastalıklar yaşanmaması için okulların uzaktan eğitime bir süre daha devam etmesini çok doğru bir karar olarak görüyorum.Bu zor gğnlerde hem öğretmenlerimize hem öğrencilerimize sabırlı olmalarını diliyorum.

Bu vesile ile İslamiyetin işk Öğretmeni Hz.MUHAMMED S.A.V Efendimizi, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu ve Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve Vatan için canını feda ederek şehit olan öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Başta İlkokul ve Düzce Anadolu Lisesindeki öğretmenlerim olmak üzere, mesleğini seven, sadece öğretim değil eğitim vermeyi de kendine şiar edinmiş tüm öğretmenlerimizin bu özel gününü en samimi duygularımla kutluyorum ifadelerinde bulundu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.