Hızlı Tren İçin Umutlar Devam Ediyor

Hızlı Tren İçin Umutlar Devam Ediyor

İstanbul- Ankara hızlı tren hattının güzergah üzerindeki şehirlerden de geçmesi için yapılan çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Daha önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerine de verilen proje bu defa da Sakarya eski Milletvekili ve Hendek eski Belediye Başkanı şimdi de AK Parti Yerel Teşkilatlardan sorumlu Başkan Yardımcılığına getirilen Ali İnci’ye de anlatıldı. Ali İnci’nin de aklına yattığı öğrenilen projede umutlar yeniden yeşerdi.

İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı tren hattı’nın ilimiz ile birlikte Kocaeli, Sakarya ve Bolu’dan da geçmesini ön gören planla ilgili çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hazırlanan plana göre dağlardan geçmesi düşünülürken, bölgeye katacağı katma değer nedeniyle Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamadar’ın girişimleri ile Japon bilim insanları ile birlikte şehir merkezlerini de içine alan yeni güzergah belirlenmişti. Hazırlanan bu güzergah ile hem maliyetler düşürülürken hemde bölge halkı tarafından kullanılabilirliği artacak.

Hazırlanan plan ise Düzceliler ve bölge halkı tarafından yoğun ilgi görüyor. Bu kapsamda yıllardır, hazırlanan planı birçok kurumda anlatan ve hayata geçirilmesi için önemli adımlar atan Prof. Dr. Ayhan Şamandar, son olarak Sakarya eski Milletvekili, Hendek Eski Belediye Başkanı ve son olarak AK Parti Yerel Teşkilatlar Başkan Yardımcısı olarak atanan Ali İnci’ye detaylı olarak anlattı. Projeyi onaylayan Ali İnci’nin projeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da ileteceği ve hayata geçirilmesi için çalışma yapacağı da öğrenildi.

İnci’nin AK Parti’de önemli bir görevi yürütmesi nedeniyle YHT’nin Düzce, Kocaeli, Sakarya ve Bolu’dan geçmesi konusunda umutlar yeniden yeşerdi.  

Haber: S.Akyol


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
21.02.2021
21:25

İnşallah düzceli olan herkez hızlı tren geçmesi için bastırsın.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,83
Düzceli
21.02.2021
18:22

Rüyanızda görürsünüz

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,45
Rüya
21.02.2021
16:23

Yüz yılın projesi müthiş olur.Günlük istanbul Ankara ya gidenler için.çok iyi.olur.Okuyan öğrencilerimiz Hastane için gidenler.iş insanları kısaca tüm bölge halkı için süper olur

Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,62
DÜZCELİ


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.