Tekirdağ'da ‘Sarı bahar'

Tekirdağ'da ‘Sarı bahar'

Tekirdağ'da ‘Sarı bahar'

Trakya Bölgesi`nde son yıllarda ayçiçeğinin yerini almaya başlayan kanola tarlalarının çiçek açması ile Tekirdağ sarı renge boyandı.
Halil Dağ-İHA

2/7Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'de son yıllarda ekimi artan kanola tarlaları bahar aylarında bölgeyi sarı renge boyuyor.

3/7Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli ile ilçeleri, mahalleleri ve köylerinde ayçiçeğine alternatif olarak ekilen ve giderek ekimi artan kanola, doğadaki göz zevkine renk katıyor.

4/7Sarı ile yeşilin savaşı
Yeşil renkli buğday tarlaları ile sarı renkli çiçek açan kanola tarlaları tabiatın güzelliğini gözler önüne seriyor. Doğadaki birbirinden güzel bitkilerin tarlalarda renk cümbüşü oluşturması da dikkat çekiyor.

5/7Yağ bitkisi olarak kullanılan kanolanın çiçek açmasıyla Tekirdağ ve çevresinde güzel görüntüleri de beraberinde getirdi. Tekirdağ`daki sarı ile yeşilin savaşı drone ile havadan görüntülendi.

6/7Havaların ısınmaya başlamasıyla yaşanan renk cümbüşü ve doğal güzellik görenleri adeta mest ediyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.