2023 Eğitim Vizyonu Belgesi çerçevesinde..

Okul bahçeleri güzelleşiyor

2023 Eğitim Vizyonu Belgesi çerçevesinde Düzce’de okul bahçeleri güzelleşiyor.


Öğrencilere sahip oldukları yetenek kümeleriyle ilişkilendirilmiş becerilerin, uygulama düzeyinde kazandırılması için Tasarım Beceri Atölyeleri kurulması ve bu atölyeler ile bağlantılı olarak okul bahçelerinin yeniden tasarlanıp yaşam alanlarına dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Bu çerçevede il genelinde başlatılan okul bahçelerini güzelleştirme çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında okul bahçelerinde öğrencilere yeni yaşam alanları, uygulama bahçeleri oluşturulurken, peyzaj uygulamaları, düzenleme, renklendirme ve tadilat çalışmaları gibi fiziki iyileştirmeler yapılıyor.

Öğrenciler öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları uygulama bahçelerinde, meyve ve sebzeler yetiştirerek bir ürünün yetişme serüvenini en baştan itaberen gözlemleme şansı bulurken, emeğin, çalışmanın, doğanın ve sorumluluk sahibi olmanın bilincine varıyorlar. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.