Elektrik Kesintisi Vatandaşı Bezdirdi

Elektrik Kesintisi Vatandaşı Bezdirdi

İki gündür Düzce genelinde öğlen saatlerinde elektrik kesintisi vatandaşlarıda esnafları da canından bezdirdi. Vatandaşlar sıcağın alnında kalmaktan, esnaf ise ürünlerinin bozulması ve müşterilerine hizmet edememesinden dert yanarak, faturalar gelince hemen ödenmesini isteyen SEPAŞ’ın elektrik kesildiğinde niye hemen harekete geçmediğini merak ettiklerini belirtti.

 

Daha önce bir çok kez elektrik kesintisi yaşanan Düzce Merkez’de elektrikler art arda kesilince vatandaşlar ve esnaf dert yandı. Faturaların tarihi geçer geçmez elektrikli kesilen esnaflar, elektriklerin kesilir kesilmez geri gelmesi gerektiğini ama iki gündür 1-2 saatir elektriklerin kesilerek dolaplarının çalışmadığını, tüm makinelerinin elektrik ile çalıştığı için iş yapamadıklarını vurguladı. Düzce Merkez’de döner ekmek satarak para kazanmaya çalışan bir esnaf, faturalarını günü gününe ödediğini ama tam iş saatinde elektriklerin kesilerek hem dolabının hemde döner pişirme makinesinin çalışmadığını vurgulayarak: 

 

Düzce’de elektrikler yok. Dolapta ayran kola, ocaklarda elektrik yok. Dünde bu saatlerde elektrikler gitti. Cuma saati. Dolapta meşrubatlar soğutmuyor. Dünde aynı saatlerde gitti. Mağduruz. Arızadan dolayı ne yapacağız bilmiyoruz.

 

Yine Düzce merkezde simit fırını işletmeciliği yapan başka bir esnaf ise fırının doğalgaz ile çalıştığını makinelerinin elektrik ile çalıştığını, fırınıda makineleri de çalıştıramadığını vurgulayarak mağdur olduğunu yetkililerin duruma acil çözüm bulması gerektiğini dile getirdi. Fırıncı esnafı şöyle konuştu:

 

Elektrikler gitti. Mağduruz. Doğalgaz simit pişireceğim. Ama pişiremiyorum. Günü geçtiği gibi direk geliyorlar kesiyorlar. Ama biz bir şey yapamıyoruz. Yukarda makineden hamur yapacağız. Ama makine çalışmıyor. Tüm cihazlarımız elektrikli. Gün ortasında elektriklerin gitmesi normal değil. Mağdur durumdayız.

 

Araç Kiralama işi ile ilgilenen başka bir esnaf ise, Emniyete aracı kiraladıklarına dair bilgi girmeleri gerektiği esnada elektriklerin gittiğini müşterisinin de arabayı almak için beklediği dile getirerek: ‘

 

Elektrik dün gitti bugünde gitti bekliyoruz. Araç çıkartmamız lazım çıkartamıyoruz. İş zamanında elektrikler gidiyor. Araç teslim etmemiz gerekiyor. Teslim edemiyoruz. Müşteride bekliyor. Bizde bekliyoruz. Herhalde tasarruf yapıyorlar. Faturayı bekliyoruz geliyorlar okuma parası yazıyorlar faturaya yansıtıyorlar. Ama hizmet bu kadar kötü. Görüyorsunuz işte.

 

Vatandaşların yaz aylarında en çok tükettiği ürünlerin başında gelen dondurmada elektriklerin gittiği için erimeye başlaması esnafı düşündürmeye başladı. Esnaf 1-2 saatte eriyen dondurmayı müşterilerinin almadığını dile getirerek:

 

 

Tam işler açılıyor diyoruz elektrik gidiyor. Dondurma eriyor. Yemiyorlar. Bütün malzemeler elektrik gidiyor. Doğalgaz kesilmiyor bir. Onuda keserler yakında. Elektrik faturasını ödemediğimizde hemen geliyorlar. Faizi hemen yüklüyorlar.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
17.06.2019
21:18

Ben.sepaşdan.zararımı.talep.ettim.sizlerde.aynısını.yapın

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,86
Nihat.akdağ
15.06.2019
13:04

nerde düzcenin ümidi niye sesi çıkmıyor

Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,12
Ülkücü
15.06.2019
13:03

BOZULAN TEKNİK ALETLERİMİZ NE OLACAK KİM VERECEK HESABINI

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,07
ORHAN
15.06.2019
11:43

Neden bu elektrik kesilmesi bir turlu bitmiyr surekli elektrk kesintisi bu ne ya ..fotralara guzel bindriyolar ama insanlar nede madur ediliyr

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,80
Vatandas


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.