1881 Düzce Belediye Spor Kulübü 2019 - 2020 sezonunun açılışını yaptı

1881 Düzce Belediye Spor Kulübü 2019 - 2020 sezonunun açılışını yaptı

1881 Düzce Belediye Spor Kulübü 2019 - 2020 sezonunun açılışını yaptı

1881 Düzce Belediye Spor Kulübü 2019 - 2020 sezonunun açılışını gerçekleştirdi. Takıma yeni katılan isimler sözleşmelerini imzaladı. Kulüp Başkanı Celal Kasapoğlu, örnek bir yapılanma oluşturduklarını ve başarılı bir sezon geçireceklerine inandığını söyledi. 


Düzce Belediyesi sosyal tesislerinde yönetim, teknik kadro, yeni transferler ve mevcut oyuncuların katılımı ile yeni sezonun açılışı yapıldı. 

EKONOMİK SORUNLARIN AŞILMASI İÇİN PLANLAMA YAPILIYOR
Toplantıda konuşan Kulüp Başkanı Celal Kasapoğlu ekonomik sorunların aşılması noktasında planlama yaptıklarını dile getirerek “2019 - 2020 sezonunun açılışını yapıyoruz. Kız Basket Takımımızın yapılanmasını tamamladık. Önümüzdeki sezon için hazırlıklarımıza başlamıştık. Oyuncularımız ile sözleşme imzaladık. Kız takımımızın ayrı bir yeri var. Yıllardır birlikte inşa edilmiş bir başarı hikayesi var. Türkiye Basketbol camiasında da çok takdir gören bir yapılanma. Bu örnek yapılanmayı diğer branşlarımızda da uygulamak istiyoruz. İnşallah başarılı bir sezon geçireceğiz. Önümüzdeki sezon takımımızı daha iyi yerlere taşımak istiyoruz. Yönetimdeki arkadaşlarımızla bir araya gelirken Düzce spor camiasına nasıl katkı sağlayabileceğimizi düşündük. Sivil bir yönetim oluşturduk. Bir takım zorluklar yaşıyoruz. Bunların başında da ekonomik sorunlar geliyor. Bunları da bir şekilde aşacağız. Planlamalarımızı yapıyoruz. Elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız” dedi. 

Kasapoğlu antrenörlerin isteklerini ellerinden geldiği kadar yerine getirmeye çalıştıklarının da altını çizerek “Tutamayacağımız sözler vermemeye çalışıyoruz” diye konuştu. 

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ 
Antrenör Hakan Ateş bir alt ligde elde edilen başarının 1. Ligde de sürmesi için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayarak “Bir alt ligde elde ettiğimiz başarıların daha fazlasını 1. Ligde de elde edeceğimize inanıyorum. Silahlarımızı değiştirmeyeceğiz. Örnek bir yapıyı bütün Türkiye’ye göstereceğiz. Ekibimize ve bütçemize uygun yeni oyuncular transfer edilecektir” şeklinde açıklama yaptı. 


DÜZCE İÇİN BÜYÜK ŞANS 
Bir çok Düzce takımının 1. Ligde olduğunu hatırlatan Basketbol Şube Sorumlusu Musa Keskin “Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Geçmiş başarılarımızın devamı için elimizden geleni yapacağız. Bu yıl bir çok takımımız 1. Ligde. Bu Düzce için büyük bir şans. Bir çok ilde böyle bir yapı söz konusu bile değil. Önümüzdeki sürçte altyapı ile ilgili bir takım çalışmalarımız olacak. U18  Türkiye’nin en iyi basketbol takımı antrenörü ile anlaştık. Buda bizim için büyük bir şans. İyi bir sezon geçireceğimize inanıyorum” dedi. 

HEDEF DÜZCELİLERDEN OLUŞAN BİR TAKIM
Altyapı Antrenörü Altuğ Kuru ise sadece Düzceli kızlardan oluşan bir takım oluşturmayı hedeflediklerine dikkat çekerek “Mümin hocamızın gelecek vaat eden öğrencileri var. Bayan takımı olarak amacımız 2001 - 2002 jenerasyonunu 2005 - 2006 doğumlu çocuklarla harmanlayarak sadece Düzceli kızlardan oluşan birtakım oluşturmak. Erkeklerde de Benan ve Melih hocam altyapıyı organize ediyorlar. Seçmelere başladılar. Yakın zamanda çalışmalara başlayacaklar” diye konuştu. 

KENDİMİZİ HAZIR HİSSEDİYORUZ
Takım kaptanı Ronahi Zilan Kiran kendilerini 1. Lige hazır hissettiklerinin altını çizerek “Düzce Belediyespor’un takım kaptanıyım. 19 yaşındayım. Bu yıl ligde yeniyiz. Birkaç transfer ile birlikte bu sezonun iyi geçeceğine inanıyorum. Herkes için hayırlı olsun. İzlediğimiz bir lig. Kendimizi hep burada hayal ediyorduk. Ama hayal etmekle orada mücadele etmek farklı. Kendimizi hazır hissediyoruz. Yeni transferler ile uyum problemi yaşayacağımızı düşünmüyorum. Hepsi bildiğimiz takip ettiğimiz oyunculardı. Onlardan edinebileceğimiz çok fazla tecrübe var” şeklinde açıklama yaptı. 

ARKADAŞLARIM GENÇ VE YETENEKLİ
Tecrübeli oyuncu Cansu Aslan ise “Uzun yıllardır basketbol oynuyorum. Basketbol açısından birbirimize katacağımız çok şey var. Onlar genç ve yetenekli insanlar. Bende tecrübeme güveniyorum. Elimden geleni yapmaya çalışacağım. 44 kez milli oldum. O formayı giymek çok farklı. Anlatılmaz yaşanır” şeklinde konuştu. 

TAKIMI YAKINDAN TANIYORUM
Yeni transfer Betül Güleç takımı yakından tanıdığını söyleyerek “Ben TKB’de oynadım. Rakip olduğumuz için takımı yakından tanıyorum. İnşallah güzel bir sezon geçireceğiz” dedi. 

YENİ TRANSFERLERDEN DEĞERLENDİRME

2019 - 2020 sezonu sezonunda iç transferde sözleşme imzalanan Mert Ali Sert ve Barış Erdoğan gelecek sezonu şöyle değerlendirdi: 

Mert Ali Sert
Bu aileden olmaktan çok mutluyum. Profesyonelliğe ilk adımımı Düzce’de attım. Yeni sezonda daha iyi bir başarı olacak. İşimiz kolay değil. Çalışacağız. Yeni oyuncular ile uyum sorunu hızlı aşılır diye düşünüyorum. Amerikalılar genç oyuncular. Yaş farkı olmadığı için anlaşmada sorun yaşamayacağımıza inanıyorum. 


BBARIŞ ERDOĞAN 

Düzce’de olmaktan mutluyum. Geçen sezonki başarımızın üstüne yeni başarılar eklemek istiyoruz. Geçtiğimiz yıl takım sezonu güzel tamamladı. Bu yılda yeni katılan arkadaşlarımız var. Hedeflerimize ulaşmaya çalışacağız. Koçun çabasıyla yeni arkadaşlarımızla hızlı kaynaşacağımıza inanıyorum. İyi bir sinerji yakalarsak bu sonucada yansır. Gökhan Güney çok istekli takım için her şeyini verecek. Sezonu en iyi şekilde tamamlayacağız.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.