Düzceli Çiftçiler Fındık Fiyatlarından Memnun

Düzceli Çiftçiler Fındık Fiyatlarından Memnun

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı fındık fiyatları hakkında açıklamalarda bulundu. Öztürk; ‘ Fiyatlar çiftçilerimizi memnun etmiştir’ dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından fındık fiyatları açıklandı. Fındık üretimi yapan çiftçiler de açıklanan fiyatlardan oldukça memnun. Fiyatların erkenden açıklanması için büyük mücadele ettiklerini hatırlatan Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk şöyle konuştu; ‘ herşeyden önce Genel başkanımız Ankara’da tüm vilayetlerle basın açıklamalar yapmıştık. TMO'nun da fındık alımı yapmasını istemiştik. 3 gün önce 25 oda başkanı Kocaalide bir araya geldik ve fındık fiyatlarını açıklanmasını istedik. Cumhurbaşkanımız bugün açıklanan fiyatlarımız da çiftçilerimizi memnun etmiştir. 16.5 TL Düzce’de fındık satışı olacaktır. Buna ek olarak alan bazlı gelir desteği +2 TL’dir. Yani satışın 18.50 TL olması bizleri mutlu ediyor. TMO fındıkları geçen sene çatlak oldukları için geri gönderdiler. Bu sene bununla alakalı inşallah bir çalışma yapacaklarını düşünüyorum’ dedi. 

Türkiye’nin %10’una tekabül ediyor

Düzce’de fındık alanlarının Türkiye’nin %10’una tekabül ettiğini vurgulayan Öztürk: ‘Düzce’de 35.000 çiftçimiz var. 20.000 çiftçimiz fındıktan geçinmektedir. 50.000 hektar alanda fındık üretimi yapılmaktadır. Buda Türkiye’nin %10’una tekabül ediyor’ dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.