GS LİSESİ GÜZEL BİR ÇALIŞMAYA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

GS LİSESİ GÜZEL BİR ÇALIŞMAYA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı desteğiyle Düzce?de sanatla şiddeti önleme konulu proje gerçekleştiriliyor. Erasmus+ kapsamında gerçekleştirilen projeye Türkiye, İsveç, Makedonya, Bulgaristan, Estonya, Macaristan, olmak üzere 6 ülkeden 44 katılımcı dahil oldu.

Projenin hedefleri gençlerin şiddete olan eğilimini sanat aracılığıyla azaltmak, şiddetin sebeplerini ve sonuçlarını gençlere göstermek, gençlerde şiddet eğilimini azaltacak öneriler hazırlamak, şiddetle mücadele bağlamında farklı ülkelerde uygulanan iyi uygulamaları ortak ülkeler arasında yaygınlaştırmak.

Ayrıca sanatsal faaliyetlerin stres azaltma ve şiddeti önlemedeki önemini gençlere göstermek, öfke kontrolünün önemini gençlere benimsetmek, şiddeti azaltma adına yerel halklarda farkındalık oluşturmak, ortak kurumlar arasında şiddetle mücadele amaçlı uzun vadeli işbirliği fikri uyandırmak.

Proje kapsamında katılımcılar Düzce Güzel Sanatlar Lisesinde lise öğrencileri koro halinde konser etkinliği gerçekleştirdi. Ayrıca katılımcılar lise öğrencileri ile birlikte atölyelerde kara kalem ve heykel çalışması yaptı.

Daha sonra yabancı öğrenciler lise öğrencileriyle söyleşi yaparak kültürel etkileşimde bulundular. Aynı zamanda farklı ülkelerden gelen gençlerin kültürlerarası farklılıkları görerek hoşgörü bilinci kazanmasına katkı sağlama amacındaki proje sonunda, Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri misafirlerine şerbet ikram etti.

 

Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı işbirliğiyle düzenlenen projenin bitiminde katılımcılara edindikleri kazanımları belgeleyen Youthpass sertifikası verilecek.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.