BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN FINDIK AÇIKLAMASI

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN FINDIK AÇIKLAMASI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisinin fındık üreticilerinin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlemi aldığını söyledi, fındıkçıların dört gözle beklediği fiyatlarla ilgili  olarak ise önümüzdeki günlerde açıklama yapılacağını bildirdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünün, 2018 yılı ürünü fındık piyasasını düzenlemek için gerekli hazırlıkları yaptığını ve fındık üreticilerinin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlemin alındığını söyledi.

Bakan Pakdemirli, fındıkta fiyat istikrarı ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) müdahalesiyle ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. 2018 yılı fındık hasadının bugünlerde başladığını belirten Pakdemirli, 500 bin civarındaki üreticiyi doğrudan ilgilendiren fındık hasadının bereketli geçmesini temenni ettiğini kaydetti.

 Hasatla birlikte piyasa fiyat istikrarı ve TMO müdahalesi hususunda tereddütlerin ortaya çıktığının görüldüğünü aktaran Pakdemirli, "Görevlendirildiği tarımsal ürünlerle ilgili piyasa düzenleme görevini başarıyla yürüten Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından; 2018 yılı ürünü fındık piyasasını düzenlemek için gerekli hazırlıklar yapılmış ve fındık üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlem alınmıştır" ifadelerini kullandı.

Pakdemirli, alım politikalarına ilişkin açıklamaların önümüzdeki günlerde ayrıca yapılacağını bildirdi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.