Emanet fındık mağdurları nöbete başladı

Emanet fındık mağdurları nöbete başladı

Emanet fındık mağdurları nöbete başladı

Giresun’un Görele ilçesinde emanete fındık alan tüccarın ortadan kaybolmasıyla mağduriyet yaşayan üreticiler şikayette bulunmalarının ardından dükkan önünde bekleyişlerini sürdürüyor.


Giresun’un Görele ilçesinde, kendileri gibi yaklaşık 300’e yakın üreticinin emanete verdikleri fındık paralarının alamadıklarını ileri süren Halil Çalık, bunun bilinçli bir dolandırıcılık olduğunu iddia etti. Çalık yaptığı açıklamada, “Aylardır fındık paralarımızı almak için gidip geliyoruz. Kiminin borcu var kiminin çocuk okutma derdi var. Herkes emanete verdiği fındığın parasını bu zor günlerde kullanmak için bekliyordu. Aralık ayında ödeme yapılacaktı, biraz zaman istendi Ocak ayına ertelendi. Ocak ayı bitti bir baktık ki dükkan kapatılmış emanete fındık alan tüccar B.S.E. ortalarda yok. Hepimiz mağduruz, çaresiz durumdayız” dedi.


Fındık parasıyla 5 tane yetim torununa baktığını anlatan Emriye Cındık ise “Kendim böbrek hastasıyım devamlı tedavi görüyorum. Bakmak zorunda olduğum da beş tane yetim torunum var. Hepimiz fındık parasına güveniyorduk. Başka bir kuruş gelirimizde yok. Her gün buraya gelip gidiyorum ne dükkanı açan var ne de bir açıklama yapan var” şeklinde konuştu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
11.02.2020
21:34

Emanete vermeyeceksin kısacası

Katılıyorum   Katılmıyorum
%44,90
Vedat Başar
11.02.2020
17:17

Ne olacak duzgun esnaf 500 tl dusuk aliyor sen gel pahali olana verirsen emanet findigini olacagi budur adamin arabasi var bunda yanlis olmaz sihniyetiyle yasiyoruz benimde basima geldi ama artik pahali alana degil ucuz alana verecesin

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Koylu


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.