YATIRIMCILARA ÇAĞRI VAR

...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarımsal yatırımlara 1 Milyon TL hibe verecek. Tarım İl Müdürü Harun Kabaoğlu, yatırımcılara çağrıda bulunurken, yatırım konularına göre 250 Bin TL'den 1 Milyon TL'ye kadar karşılıksız hibe desteği verileceğini açıkladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ, 21 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

 

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, destek verilecek yatırım ve bu yıl ilk defa uygulanacak olan Kırsal Ekonomik Altyapı konuları hakkında bilgi verirken,  Kırsal turizm yatırımları, Çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, El sanatları ve katma değerli ürünler, Bilişim sistemleri ve eğitimi gibi konulara verilecek hibe miktarlarını açıkladı.

Kabaoğlu, Tarımsal konularda yeni yatırım yapmak isteyenler ile mevcut yatırımlarını geliştirmek isteyen yatırımcıları Düzce'ye davet etti.

Kabaoğlu, hibe desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcıların uygulama rehberine uygun olarak hazırlayacakları projelerin veri girişlerini en geç 4 Aralık 2016 tarihine kadar bakanlığın web sayfasından yapmaları gerektiği uyarısında bulunurken,  yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklenmeye uygun bulunan proje sahibi şirket, tarımsal amaçlı kooperatifler ile birliklere ve gerçek kişilere, yatırım konularına göre 250 Bin TL'den 1 Milyon TL'ye kadar karşılıksız hibe desteği verileceğini açıkladı.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar2
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU