ÖZLÜ: ‘’DÜNYA DARALIYOR, TÜRKİYE BÜYÜYOR’’

...

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü,Dünya’da Ekonomi daralırken Türkiye’de büyüme olduğunu açıkladı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü,Düzce’nin Akçakoca İlçesinde 57 dönüm arazide oluşturulan 15 Temmuz Şehitleri Parkının temel atma törenine katıldı.

Bakan Özlü, Konuşmasında dün Ankara’da da bir açılış törenine Devlet erkânı ile katıldığını belirterek’’Bu törende Hızlı tren garını açtık, Türkiye’yi hızlı tren ağıyla örüyoruz. Bugünde burada 15 Temmuz şehitler parkının temelini atıyoruz. Bizim hükümetimiz, icratçı ve reformist bir hükümettir. Son iki yıla baktığımızda, Marmara ray, Osman gazi, yavuz selim ve Avrasya tüneli gibi büyük projeleri açıyoruz. Bütün Dünya’da ekonomide daralma var, Dünya ticaretinde daralma gözüküyor. İddalı ülkeler büyüme hızlarını yüzde 1.5 gibi belirliyorlar. Dünyada ticaret daralırken Türkiye’miz büyüyor. Tabiî ki Düzce’de büyüyor. Osb, Ticaret Merkez,Otogarlarımızı açtık.Dolayısıyla Akçakoca’da da büyüme oluyor.’’dedi.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Yapılacak olan Değirmen ağzı 15 Temmuz şehitler parkının bir dere kenarında olduğunu belirterek, 57 dönüm arazide yapılacak olan Parkımızda her türlü soysal donatının olacak ve bu yatırım 11 milyon TL’ye mal olacağını söyledi ve parkın çeşitli alanlarında Bisiklet yolları, düğün salonları ve kültür merkezlerinin yanında piknik alanlarının da olacağını belirtti.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde açılış gerçekleştirildi.

 

 

 

ÖZLÜ’NÜN YOĞUN PROGRAMI

Şehitler parkı temel atma töreninin ardından Bilim Sanayi Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Milletvekili Ayşe Keşir, Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapılar Genel Müdürü Erol Çıtak ve ekibi ile balıkçı barınağı ve dalgakıranlar hakkında toplantı yaptı.

Ardından Düzce’nin Turizm’de marka şehir olması için planlama çalışması yapmak üzere MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan ile bir toplantı yaptı.

 

AKÇAKOCA SOKAKLARINI ÖZLÜ VE KEŞİR BİRLİKTE GEZDİ

Toplantıların ardından ise Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanı Faruk Özlü, Milletvekili Ayşe Keşir ile beraberindekiler Akçakoca’da yapımı devam eden sokak sağlıklaştırma çalışmları hakkında bilgi almak üzere çalışma yapılan tarihi sokakları gezdiler.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU