AKÇAKOCA SORUNLARINA SESSİZ KALAN AKÇA

..

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Dergah Akça’nın ortalığı ayağa kaldıran tasarıya sahip çıkması, sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. 2 yıldır oturduğu koltukta hep susmayı tercih eden Akça’nın tasarıya sahip çıkan açıklaması, Akçakoca kamuoyu tarafından çok manidar bulundu.

 

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı Kadın ve Demokrasi Derneği başta olmak üzere, taraflı tarafsız toplumun bütün kesimlerinin haklı tepki göstermesi üzerine geri adım atan Başbakan Bin Ali Yıldırım, her kesimin üzerinde uzlaşacağı yeni bir formül üzerine çalıştıklarını açıklamasına rağmen, AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Dergah  Akça’nın tasarıyı ilk haliyle savunması Akçakoca’da tepkilere neden oldu.

SADECE BİR KEREYE MAHSUS ÇIKARILACAK

Yerel bir internet sitesine açıklama yapan AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Dergah Akça, cinsel istismar düzenlemesinin çarpıtıldığını söyledi. Meclise sunulan önergenin  sadece bir kereye mahsus olmak üzere mağduriyet yaşananlara uygulanacağını söyleyen Akça,  Bu şekilde tam  3 bin aile olduğu tespit edildi." diye konuştu.

2 YILDIR HİÇ KONUŞMADI

İlçe başkalığı yaptığı 2 yıl boyunca hiçbir konuda basın açıklaması yapmayan, kamuoyunun öne çıkmayan Dergah Akça, tecavüzcüleri aklayan yasa tasarısı için ilk kez suskunluğunu bozdu.

Bir kez olsun konuşmadı. TBMM’ye yapılan tecavüz baskınına sahip çıktı

Bölgemizin en önemli geçim kaynağı Fındığın 9 liraya düştüğü, Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin mağdur edildiği, İşletme Fakültesinin Düzce’ye gittiği, 1 yıl önce yapılan erken seçimlerde Akçakoca OSB’nin temelinin atılacağı sözü verilmesine rağmen ağzı bıçak aşmayan ve şehirde devam eden yatırımlar hakkında kamuoyuna hiçbir bilgi vermeyen ilçe başkanı Dergah Akça, perşembeyi cumaya bağlayan gece yarısı TBMM’ye yapılan tecavüz baskınına sahip çıktı.

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Dergah Akça, cinsel istismar düzenlemesiyle ilgili "AK Parti'nin tecavüzü serbest bıraktığı yönünde algı oluşturuluyor, böyle bir durum sözkonusu bile olamaz." dedi.

Akça, yerel internet sitesine yaptığı açıklamada, sosyal medyada ve yazılı basında çıkan ‘AK Parti tecavüzcüyü destekliyor, artık tecavüz eden serbest kalacak’  gibi haberler yapıldığını ve bu haberlerin sosyal paylaşım sitelerinden paylaşıldığını işin doğruluğunu anlamadan haberler yapılmasının son derece yanlış olduğunu ifade etti.

ÇARPITILARAK BASINA LANSE EDİLDİ

Akça, düzenlemenin mağdur aileler olduğu için çıkartıldığını belirterek, şöyle konuştu:

"Yaş nedeniyle evlenememiş ama düğün derneği olmuş çocukları olmuş, ancak yaş nedeniyle cezaevine girmiş aileler var. Çocuklar anneleriyle yalnız yaşıyorlar. Çevrenize baktığınızda bunun örneklerini görebilirsiniz. Bunların mağduriyetini çözmek için getirildi.  Yoksa tecavüzcüye koruma ya da kollama gibi bir durum değildir. Ancak çarpıtılarak basına lanse edildi.  Bu düzenleme sadece bir kereye mahsus olmak üzere mağduriyet yaşananlara uygulanacak. Bu şekilde tam  3 bin aile olduğu tespit edildi." diye konuştu.

KEŞİR ZORLADI İDDİASI

İlçe başkanlığına geldiği 2 yıl boyunca hiçbir konuda açıklama yapmaya özen gösteren Dergah Akça’nın, tasarının bu şekilde yasallaşması için alt zemin oluşturan ve Türkiye genelinde eleştiri oklarının hedefi haline  Düzce milletvekili Ayşe Keşir’in zorlamasıyla istemeye istemeye açıklama yapmak zorunda kaldığı iddiasına bulundular.

Tecavüzcülerin çıkan yasadan bir kere yararlanacağı iddiasında bulunan Akça’nın  yaptığı açıklamanın yayınlanmasıyla birlikte, okurlar tarafından sosyal paylaşım sitelerinde eleştirilere hedef olan Akça için yapılan yorumların bazıları şöyle:

Yorum Haber: Nevzat CİNGİRT

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU