HEPSİ İDDİANAMEDE!

...

15 Temmuz’da yaşanan kalkışmanın Malatya ayağında aralarında 2. Ordu eski Komutanı Adem Huditi’nin de yer aldığı 76 şüpheli için hazırlanan 165 sayfalık iddianame kabul edildi. Huduti’nin, Çilimli cezaevine girerken darbeci generallere söylediği cümlelerde iddianameye girdi.

15 Temmuz Darbe kalkışmasının Malatya ayağı iddianamesi kabul edildi. Çilimli Cezaevi’ne gönderilen 2. Ordu eski Komutanı Adem Huduti, cezaevine girdiği sırada bazı sözler sarf etmiş. Huduti’nin bu sözleri de iddianameye girdi.

İddianameye ayrıca tutuklanan şüphelilerin Düzce Cezaevine nakilleri sırasında birbirleri ile yaptıkları konuşmaların tutanakları da yansıdı. Şüpheli Adem Huduti'nin tutuklandıktan sonra, diğer şüpheliler Avni Angun ve Emin Ayık ile birlikte Malatya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan 23 Temmuz 2016 günü Düzce T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sevk edildi.

 Sevk esnasında Düzce T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu girişinde Angun ve Ayık ile ilk kez karşılaşan  Adem Huduti'nin 'Ne yaptınız çocuklar, beni de yaktınız' dediği, bunu üzerine ise 7. Ana Jet Üs eski Komutanı Tuğgeneral Emin Ayık'ın ise 'Olmadı işte komutanım başaramadık' diyerek cevap verdiği belirtildi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU