TANAL: TEŞKİLATA MESAJ YOLLAMIŞLAR

...

Geçtiğimiz pazartesi akşamı yapılan meclis toplantısını izleyen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, aynı sırada meclise gelen Ak Parti İl Başkanı ve teşkilat üyelerini görünce şaşırdığını söyleyerek, “ meclis toplantısına Mahmut Tanal da gidiyormuş biz de katılalım” şeklinde teşkilat üyelerine mesaj atıldığını iddia etti.

Pazartesi akşamı yapılan Düzce Belediye Meclisi toplantısını izleyen Mahmut Tanal, dün akşam ana haber bültenimize telefonla bağlandı, mecliste edindiği izlenimleri paylaştı.

 

DEMOKRATİK DEĞİLDİ

Tanal, meclis toplantısını demokratik bulmadığını söylerken,  “MHP’nin Hecinler ile ilgili önergeleri vardı, 29 imar değişikliği vardı, liste halinde, ama tek tek açıklanmadı, ne olduğu belli değil. Torba kanun gibi, biz mecliste torba kanunları görüyorduk, bir torba değişikliği de Düzce Belediyesi’nde gördük.” Dedi, önergelerle ilgili söz hakkı verilmemesini eleştirdi.

 

KONUNUN MUHATABI KİM?

MHP’nin Hecinler ile ilgili önergesine Belediye Başkan Yardmcısı Ali Güney’in “ bu konunun muhatabı burası değil” diyerek geri çevirmesini de anlamsız bulduğunu söyleyen Tanal, “Bugüne kadar oraya belediyenin araçları ile çöp atan, vatandaşla muhatap olan, vatandaşın üzerine sürülen araçlar kimindi.Belediyenin değil miydi. Valiliğe, Jandarmaya talimat verirken belediye değil miydi. Katı Atık Birliğinin Başkanı kim. Her ne kadar Bakan ve belediye başkanları biz bunu askıya aldık, başka yere götüreceğiz dese de ben inanmadım. Hukukta söz uçar yazı kalır dedim. İlk önce bir karar bağlayın.İnşallah mahçup olurum temennim bu.” Şeklinde konuştu.

 

SÖZ HAKKI VERİLMEDİ

MHP’nin TEDES ile ilgili önergesinde de söz hakkı verilmediğini belirten Tanal,  “Gündem maddeleri okuyup okuyup oylamaya sunuldu, fikir sunmak isteyenlere söz hakkı verilmedi. Tek kişinin yönetiminin yansımasını Düzce meclisinde de gördük.” Dedi.

 

AK PARTİ MESAJ ÇEKMİŞ

Tanal kendisi meclis toplantısını izlerken bir anda Ak Partililerin kalabalık bir şekilde salona gelmesini , “enteresan” olarak nitelendirirken, “ bizim gidişimiz Ak Partiyi hareketlendirmiş” dedi.

Tanal, “ biz oturduktan sonra AKP İl Başkanı, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı kalabalıkla birlikte geldiler. Mesaj attıklarını söylediler, bu akşam hep birlikte meclis toplantısına gidelim diye. Bizim gidişimiz Ak Partiyi hareketlendirmiş. Mahmut Tanal gelmiş belediye meclis toplantısına biz de gidelim şeklinde mesaj atılmış. En Düzce halkının sesi olmaya, derdine ortak olmaya çalışıyorum. Düzce halkı beni seviyor, bende Düzce halkını seviyorum.” İfadelerini kullandı.

 

NEDEN ÜCRETSİZ OTOPARK YOK?

Düzce’de otopark sorunu gibi yol ve kaldırım sorunu da yaşandığını söyleyen Tanal, belediyenin neden ücretsiz otopark yapmadığını sorguladı.

Düzce halkının neyin doğru neyin yanlış olduğunu bildiğini vurgulayan Tanal, “ Düzce’de otopark yok. Dünya kadar para alıyor belediye vatandaşa neden ücretsiz otopark yapmıyor.Bugüne kadar alınan otopark ücretleri ne oldu. Bölgede ayrıca bir çok turistik alanlar var. 8,9 kat ruhsat izni verilen yerler var ama yayanın yürüyebileceği kaldırım alanları yok. Üniversitenin alanına çok yüksek katlar verilmiş ama yol durumu, kaldırım durumu bunlar ne olacak.” Dedi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU