GÜVENLİK ÇEMBERİNE ALINDI

...

Son günlerde ülkemizde yaşanan canlı bomba ve bombalı araç saldırıları sonrası yaşanan üzücü olayları bertaraf etmek amacıyla Bolu’ya gelen Polis Özel Harekat Timleri; “Dosta güven, düşmana korku salmak için Bolu’da görev yapıyoruz” dediler.

Bolu’da  son günlerde güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkartıldı. Asayiş, Trafik ekipleri D-100 üzerinde gün boyu sürücüler ve vatandaşlar üzerine uygulama yaparken Bolu Valiliği ile Kent Meydanı da PÖH tarafından güvenlik çemberi altına alındı.

Gece gündüz demen elerindeki otomatik silahlar, yüzlerindeki kar maskeleri soğuk havada Valili binası önünde görev yapan PÖH ekipleri Bolulu vatandaşlarında sevgisini kazandı. Vatandaşlar ilk defa Bolu’da gördükleri bu özel timlerin cep telefonlarıyla bol bol fotoğraflarını çekerken, özel polisler; “Sadece Bolu değil, bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak bizim vatanımızdır ve görev yerimizdir. Bolu’ya dosta güven, düşmana korku salmak için buradayız. Halkın gösterdiği yoğun ilgide bizleri çok mutlu ediyor” dediler.

 

CANLI BOMBA DEĞİL..

Bu sabah saatlerinde Bolu’da canlı bomba var söylemleri halkı huzursuz ederken gerçek ortaya çıktı. Şahsın canlı bomba değil terör örgütü PKK’nın üyesi olan bir terörist olduğu ve Bolu’ya geldiği, yakalanma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Sosyal paylaşım sitelerinden paylaşılan ve kulaktan kulağa giden “Bolu’da canlı bomba var” söylemleri, halkı kısa sürede tedirgin ederken, gerçek ise kısa bir zaman sonra ortaya çıktı. Söylentilerin ayyuka çıkmasının ardından Bolu İl Emniyet Müdürü ve Jandarma Alay Komuta’nın hemen Vali Aydın Baruş’un makamına çağrıldı.

Burada yapılan durum değerlendirmesinde kişinin canlı bomba olmadığı, terör örgütü PKK militanı olduğu, TEM, KOM, İstihbarat ve Güvenlik Şube ekipleri tarafından teröristin aranması ve yakalanması çalışmalarının başlatıldığı öğrenildi. Yetkililer, Bolulu vatandaşların fotoğrafta görülen bu teröristi görenlerin mutlaka 155 Polis İmdat hattına bilgi vermesini istedi

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU