BAŞKAN KELEŞ VERDİ VERİŞTİRDİ

...

Belediye Başkanı Mehmet Keleş, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a verdi veriştirdi. Çok sert ifadeler kullanan Keleş, katı atık tesisini kapattıran Tanal için, “ Mahmut Tanal Hazretleri 400 ton çöpü nereye dökmemizi buyururlar” derken, Düzcelilere akıl vermemesini istedi.

Hecinler’de yaşanan çöp sorunu için bir çok Düzce’ye gelerek köylülere destek veren ve son yaptığı açıklamada, Hecinler’e dökülen çöpün Düzcelilerin sağlığını tehdit ettiğini söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a cevap belediye Başkanı Mehmet Keleş’ten geldi.

 

KONUŞA KONUŞA KAPATTIRMAYA MUVAFFAK OLDU

CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın köylüleri de galeyana getirerek tesisi kapatmaya muvaffak olduğunu söyleyen Başkan Keleş, “ Bu yetmedi” diyerek, Tanal’ın şimdi de çöpler vahşi olarak depolanıyor şeklinde gerçek dışı beyanlarda bulunduğunu belirtti.

Keleş, “ Mahmut Tanal yavaş yavaş gerçeği görmeye başladı. Uzun süre, sayın Genel Başkanlarını da getirerek Hecinler’deki katı atık depolama tesisimizde protesto ettiler. En başı da Mahmut Tanal çekiyordu.Sanki orada vahşi depolama yapıyormuş gibi, Türkiye’nin yüzde 20’sinde bulunan katı atık depolama sahasını konuşa konuşa oradaki köylüleri de galeyana getirerek kapattırmaya muvaffak oldu. Şimdi yetmedi Mahmut Tanal’a bu yaptığı iş, şimdi de vahşi depolama sahasında çöpler vahşi depolanıyor diye tezviratlarda bulunuyor. Düzceli vatandaşların sağlığı tehdit ediliyor gibi bir takım söylemlerle karşımıza çıkıyor.” Dedi.

Mehmet Keleş olarak hem Mahmut Tanal’a hem de Düzceli vatandaşlara bir kez daha sormak istediğini söyleyen Başkan Keleş, Dünyanın en güzel tesisini yapıyoruz. Hizmete açıyoruz. Bu tesisi kapattıran CHP ve onun milletvekiliydi.” Derken,  Tanal’ın gelip vahşi depolama sahasında orada yapılan işi tenkit etmesini çok anlamsız olarak nitelendir.

 

MAHMUT TANAL BEY HAZRETLERİ NEREYE DÖKECEĞİMİZİ SÖYLESİNLER

Başkan Keleş, Düzce genelinde günde 400 ton çöp toplandığını ve bu çöplerin ne olacağını sorarken, Tanal’a sert eleştiride bulundu, “ Mahmut Tanal hazretleri bu çöpü nereye dökeceğimizi söylesin” diyerek, Tanal’ın Düzce’lilere akıl öğretmeye kalkmamasını istedi.

Keleş, “Sonuç itibariyle Düzce’nin köyleri, kasabaları, ilçeleri ve il merkezi ile günlük 400 ton çöpü birikmekte ve toplanmaktadır. Biz bu çöpü topluyoruz katı atık birliği olarak bir yerde depolamak zorundayız.Depolama tesisimizi herkesin bildiği gibi 16,5 milyon lira harcayarak düzenli depolama sahamızı 1 sene gibi kısa sürede hizmete açmıştık ve kapattırdılar. Mahmut Tanal bey söylesin biz bu çöpü nereye dökelim. Ya da hiç toplamayalım mı bu çöpü. Herkesin evinin önünde çöp biriksin mi. Mahmut Tanal Hazretleri  nereye çöp dökmemizi buyururlar bir söyleyiversinler lüften bize. Gelip burada bedavadan milletin kafasını ve midesini bulandırmasın, aklını karıştırmasın. Gitsin İstanbul’daki milletvekilliğini yapsın. Onu da becerebiliyorsa yapsın. Yapamıyorsa da gelip burada Düzcelilere olmayan aklıyla akıl öğretmeye kalkmasın. Düzce’nin çöp sorununu çözülemez bir kördüğüme çevirmiştir Mahmut Tanal. Doğru dürüst yaptığımız güzel tesisimizi kapattırmıştır. Ne yapmak istediğini ben anlayamadım. Anlayan Düzceli vatandaş varsa lütfen gelsinler bize izah etsinler.” Şeklinde konuştu.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar5
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU