YURDA DÖNÜN ÇAĞRISI

...

Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca haklarında soruşturma ya da kovuşturma bulunan yurt dışındaki 99 kişi, 3 ay içinde Türkiye'ye dönmemeleri halinde vatandaşlıktan çıkarılacak. 99 kişi arasında Düzce’den önemli isimler yer alırken bu isimler arasında Bolu Dağı’nda İsmail’in Yeri isimli lokantanın sahibi olan İsmail Çolak ve DÜSİAD Başkanı Eyüp Çakır da var.

Daha önce açıklanan 130 kişilik listenin ardından ikinci bir liste hazırlığı yapan İçişleri Bakanlığı, bu kez yurt dışında olduğu tespit edilen ve haklarında çeşitli davalar bulunan 99 kişiye yurda dön çağrısı yaptı. İçişleri Bakanlığının, ilgili kanun kapsamında haklarında soruşturma ve kovuşturma yürütülen ancak yurt dışında bulunmaları nedeniyle kendilerine ulaşılamayanların vatandaşlıktan çıkarılacağına ilişkin 99 kişiyi kapsayan ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

 

DÜZCE’DEN 11 İSİM YER ALIYOR

 Resmi Gazete’de yayınlanan isim listesinde ise Düzce’den 11 kişi yer alıyor. 11 kişi arasında ise Bolu kamuoyunun yakından tanıdığı İsmail’in Yeri isimli işletmenin sahibi İsmail Çolak  ve DÜSİAD Başkanı Eyüp Çakır da bulunuyor. İşte o isimler; Hatice Türken, Abdullah Ünver, Eyüp Tok, Saniye Çakır, Niyazi Bülbül, İsmail Çolak, Eyüp Çakır, Fisun Çelik, İbrahim Çelik, Musa Çengel ve Ayşegül Öztürk. Listede bir de Akçakoca'dan Murat Güner ismi yer alıyor.

Daha önce yayınlanan listede Düzce doğumlu olan ve örgütün kıta imamı olarak görev yaptığı açıklanan Asım Nane vardı.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU