ANKARA ÜNİVERSİTESİ BİZİ SEÇTİ

...

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Çiler Dursun’un yürütücüsü olduğu  TÜBİTAK projesi Türkiye’de Geleneksel ve Yeni Medyada Kadın Habercilerin çalışma koşulları ve mesleki kimliklenmeleri projesine televizyonumuz da dahil oldu. RTÜK ve Basın İlan kurumundan en çok izlenen ulusal ve yerel basın kurumlarında çalışan kadın gazetecilerle söyleşi ve anket yapılan proje için Düzce’nin en çok izlenen kanalı Düzce Tv seçildi.

 

 

Türkiye genelinde, ulusal ve yerel  yazılı ve görsel basın ile internet haber portallarındaki kadın gazeteciler ile mülakat ve anketler yapılarak kadın gazetecilerin sorunlarının tespit edileceği proje için RTÜK kanalı ile Düzce TV de seçildi. Bolu ve Düzce’de yayın yapan televizyon kuruluşları arasından seçilen televizyonumuzun 2 kadın gazetecisiyle Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Doktora Öğrencisi Ermen Kaçar söyleşi yaptı. Televizyonumuz haber müdürü Hülya İşcan ve Ana Haber Spikerimiz ve muhabirimiz Sevde Erdem ile gerçekleştirilen söyleşide, kadın gazetecilerin çalışma şartları, meslekte yaşadıkları zorluklar ve mesleğe bakış açıları konuşuldu.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Çiler Dursun’un yürütücüsü olduğu  Proje sonunda, ulusal ve yerel basında çalışan kadın gazetecilerin söyleşi ve anketlerinden yola çıkılarak elde edilen sonuçlar Ankara’da düzenlenecek sempozyumda ele alınacak.  

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU