BAKAN SAKARYA’DA AÇIKLADI

...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Sakarya’da Karasu’dan Bartın’a kadar uzanacak olan Akçakoca’nın de içinde olduğu demiryolu projesinin tamamlandığını söyledi.

 

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan , Karasu Limanı ile ilgili demir yolu bağlantı çalışmaları kapsamında Bartın’a kadar uzanacak olan demiryolu projesinin bitmek üzere olduğunu, yatırım programına alınacağını söyledi.

Arslan, "Zemin çok sıkıntılı çıktı. Bununla da yetinmeyip, Sakarya'yı Karasu, Ereğli ve Bartın'daki limanlara da bağlayacak ayrıca bir demiryolu projesi çalışmamız var. Projeler bitmek üzere. Onu da yatırım programı ile ilişkilendirdiğimizde Adapazarı sadece karayollarıyla değil demiryollarıyla da her şeye erişmesi konusunda önemli bir mesafe katedecek ve ulaştırma türlerinin hepsini birbirleriyle entegre etmiş olacağız. Bu Sakarya açısından çok önemli olduğu gibi ülkemiz açısından da çok önemli. Sakarya'nın merkez konumu nedeniyle trafiğinin gittikçe sıkıştığını ve yolları yetersiz hale gelmeye başladığını biliyoruz. Buna bir çözüm olarak da Karadeniz Sahil Yolu'nun da kentin kuzeyinden Karadeniz'e paralel olarak da Şile Ağva İstanbul'a kadar gitmesi konusunda proje çalışmaları devam ediyor." Dedi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU