LİSTE HAZIRLAMALARI İSTENMİŞ

...

MHP Belediye Meclis Üyesi Ercan Katırıoğlu  Düzce gündemine oturan maaş açıklamalarının ardından çarpıcı bir iddiada daha bulundu. Katırcıoğlu, yeni başkanla belediyede personel azaltmaya gidileceğini ancak birim müdürlerini günah keçisi seçildiğini söylerken, belediyede çalışıyor gözüken ancak birim müdürünün dahi tanımadığı personel olduğunu iddia etti.

 

 

Geçtiğimiz hafta Düzce gündemine oturan belediye personeli ve belediyeye ait 2 şirkette çalışanların işe gelmeden maaş aldıkları, bazı personelin de astronomik maaşlarla çalıştığını açıklayan MHP belediye Meclis üyesi Ercan Katırcıoğlu’nun iddiaları bu kadarla sınırlı kalmadı.

 

İSMEN BURADA CİSMEN BAŞKA YERDE

Geçtiğimiz günlerde ana haber bültenimize canlı yayın konuğu olarak katılan Katırcıoğlu, şirketlerde çalışıyor görülen bazı kişilerin isim olarak bordrolarda cisim olarak başka yerlerde olduğunu iddia etti.

Katırcıoğlu, “Personel sözleşme dışında baka bir işte çalıştırılamaz ve görevlendirilemez hükmü bulunuyor. Yeypaş ve İNTAŞ’ın listesine bakıyoruz şirketlerin çatısı altında olması gerekirken bakıyorsun vatandaş başka terde eli cebinde geziyor. Bordro olarak şirketlerdesin cisim olarak başka yerdesin.” Dedi.

 

BAZILARI FACE’NİN BAŞINDA

Meclis üyesi olarak göreve geldiği 2014 yılında Bolu Belediyesi’ni ziyarete gittiğini o dönemde Bolu belediyesinde çalışan personel sayısıyla aynı ölçekteki Düzce Belediyesinde çalışan sayısı arasında uçurum olduğunu belirten Katırcıoğlu, belediyede bazı personelin sosyal medyanın başında olduğunu savundu.

Katırcıoğlu, “ Bolu Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü ile yaptığımız sohbette , ben bunu ısrarla ve inatla söylemeye devam edeceğim. Bolu Belediyesi’nin personel sayısı taşeron, kadrolu işçi, sözleşmeli, memur, toplam 650 kişi. Bu bilgiyi aldığımda Düzce Belediyesi’nin çalışan sayısı, taşeron, işçi, sözleşmeli ve memur 1049 kişiydi. 2014 yılında. Şimdi bu sayı 1249’a ulaştı. Bu Düzce Belediyesi bütçesinin yüzde 28’ine tekabül ediyor. Gelin belediye binasına katları gezin, herkes face’nin başında. Çalışanların alnından öpüyorum. Oraya sadece hatır gönül ilişkisi içinde gelen insanları kabul etmiyorum. Şimdi Sayın Belediye Başkanı sayımız fazla azaltacağız diyor, siz bu belediyeye Hakkari belediyesinden gelmediniz ki, belediyenin içindeydiniz, biz bunları konuşurken bağırmayın diyordunuz şimdi ne oldu. Kış günü geldi yazık günahtır dün olsun ne var diyenlerin bugün işçi çıkarmasına karşıyım.” Şeklinde konuştu.

Yeni belediye Başkanı Dursun Ay’ın personel azaltmaya gidecekleri açıklamasının ardından, birim müdürlerinin günah keçisi ilan edildiğini iddia eden Katırcıoğlu, belediyede birim müdürünün dahi tanımadı personel çalıştırıldığını iddia etti.

 

BİRİM MÜDÜRÜ BİLE TANIMIYOR

Katırcıoğlu, “ Bunun vebalini birim müdürlerine yıkmışlar. Demişler ki çalışanlarının listesini hazırla listede uygun görmediklerini işaretle. Alırken birim müdürüne sormayacaksın, çıkartırken birim müdürü günah keçisi yapacaksın. Diyeceksin ki müdürünüzden gelen listeye göre bu tasarrufu yaptık. Yapamazsınız. Düze belediyesinde bir birim müdürüne gittik. Ayhan Cicu ile birlikte. İsim vermiyorum işine son verildi. Şu arkadaşı görmek istiyoruz dedim. Yeni değil bu, nerde görev yapıyor dedik, inanır mısınız sorduğumuz kişiler de bilmiyorlar. Halk arasındaki tabirle lülülü ama bu kadar da değil. Ben Düzce halkından haklarını savunmalarını istiyorum.” Dedi. 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar2
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU