MUHTAR BİLGİN ATEŞ PÜSKÜRDÜ

...

Hamidiye Mahallesi Muhtarı ve Hamidyespor Kulüp Başkan yardımcısı Mensur Bilgin, hakemlerin mahalle takımlarına karşı tutumunu eleştirdi, hakem hataları yüzünden çıkan gerginliklerin tribünlere de yansıdığını söyledi, “ Düzce’nin huzurunun bozulmasına müsaade etmeyiz” diyerek hakemleri adaletli maç yönetmeye davet etti.

2016-2017 futbol sezonunda 1. Amaör Küme A grubunda şampiyon olan Hamidiyespor bu sezon Süper Amatörde mücadele ediyor. Hamidiye Mahallesi Muhtarı ve Hamidyespor Kulüp Başkan yardımcısı Mensur Bilgin, Süper Amatör’de mücadele eden sayılı mahalle kulübüne haksızlıklar yapıldığını öne sürerek, hakemleri adaletli maç yönetmeye davet etti.

Bilgin, “ Süper amatörde 3, 4 tane mahalle takımımız var, geri kalanlar belediye takımları. Hakem arkadaşlarımız mahalle takımlarına karşı çok haksızlıklar yapıyorlar. Seyircinin yan hakeme sana küfür ettiler demesiyle orta hakemi çağırıp takımımıza kırmızı kart gösteriyor. Yazıktır, biz bu takımlara hem zamanımızı veriyoruz, hem para harcıyoruz. Mesela Hamidiye mahallesi 15’e yakın nüfusu olan bir mahalledir. Biz çocukları madde bağımlılığından uzak tutmak için tribünlere çekmek için bu mücadeleyi veriyoruz. Ama hakemlerin yapmış olduğu haksızlıklar haliyle tribünlere de yansıyor. Hakemlerimizi adaletli maç yönetmeye davet ediyorum. Olaylara istinaden tribündeki çocuklarımızla güvenlik güçleri arasında bazı sıkıntılar yaşanıyor. Bunu asla kabul etmeyiz. Hiçbir hakem de bu töhmetin altından kalkamaz. Filler tepinir çimler ezilir ama asla buna müsaade etmeyiz.” Dedi.

Düzce’nin huzurlu bir il olduğunu,  bir iki hakemin yaptığı hataya Düzce’nin sükunetini teslim etmeyeceklerini söyleyen Bilgin, kendi yağıyla kavrulan mahalle takımlarına yapılan haksızlıklara dur denmesini istedi.

Bilgin, “ Biz 300,400 bin lira masraf etmiş takımlarla mücadele ediyoruz, bir baksınlar bu takımlara kaç tane kırmızı kart gösterilmiş, kendi yağıyla kavrulan mahalle takımlarına kaç kırmızı kart gösterilmiş. O zaman biz takımlarımızı çekelim, belediye takımları kendi aralarında oynayıp şampiyon olsunlar, bu mudur etik olan. Bizim topçumuz ya da hocamız hakeme bir şey söylediği zaman tribüne gönderiliyorlar, ama burada asla etik olmayan, spor programı yapan arkadaşlarımız büyük takımlarda hocalık yapıyorlar, amatörde yöneticilik yapan arkadaşlarımız hocalık yapıyorlar. Bakıyoruz onların maçlarına, hakemlere neredeyse hazır ola geçecekler bu arkadaşlarımızın karşısında. Amatör spor ruhu bu mudur. Hakem komitesine sesleniyorum, adaletli, düzgün bir şekilde maçlar yönetilsin, biz kimsenin hakkı yensin bize verilsin demiyoruz. Ama bizim de hakkımız yenmesin. 2 hakemin taraflı maç yöneterek Düzce’nin huzurunu bozmasına müsaade etmeyiz. Hakem arkadaşlarımız maçı yönettikten sonra akşam kafalarını yastığa koyup huzurlu mu uyuyorlar.” Şeklinde konuştu.

 

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU