ERBAKAN VAKFI’NDAN KUDÜS TEPKİSİ

..

ABD Başkanı Donal Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak tanıdığını açıklamasına Düzce’de ilk tepki Erbakan Vakfı Düzce Şube Başkanı Nezir Merttürk’ten geldi. Merttürk, artık bu konuda sözlerin yeterli olmadığını icraata geçilmesi gerektiğini söyledi.

 

 

 Tüm Müslümanlar için önemi bilinen Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak tanıdığını açıklayan ABD Başkanı Donal Trump’a tepkiler çığ gibi büyüyor.

Erbakan Vakfı Düzce Şube Başkanı Nezir Merttürk, Kudüs’ün Müslümanlar için vaz geçilmez olduğunu söylerken, artık sözlerin yetmediğini icraata geçilmesi gerektiğini savundu.

Merttürk, “ Siyonizmin Amerika’nın başına getirdiği Trump’un seçim vaadiydi, Kudüs’ün İsrail’in Başkenti ilan edilmesi. Siyonistlere vermiş olduğu diyet borcunu ödemiş oldu. Biz Müslümanlar olarak kabul edilebilir bir durum değildir. Orası bizim kutsalımızdır. Müslümanların ibadet yeridir. İlk kıblesidir ve bizim kesinlikle vazgeçemeyeceğimiz bir beldemizdir. Bu konuda artık kesinlikle laf yetmez icraata geçilmesi gerekiyor. İslam ülkeleri yöneticileri artık söz değil de gerçekten yaptırım uygulayarak Amerika’ya gerekli tepkiyi göstermesini istiyoruz.” Dedi.

Milli Görüşün lideri Merhum Necmettin Erbakan’ın Müslümanların cihat emiri olduğunu söyleyen Merttürk, Bosna Hersek savaşında iki füze fabrikası kurduğunu, savaşın Müslümanların lehine dönmesi için çok büyük çaba sarf ettiğini belirtti.

Merttürk, “ Müslümanların Siyonizme karşı duruşunu organize etmiştir. Hocamız bizim halifemizdi. Biat ettiğimiz bir liderimizdi. Şu anda hocamızın görevini yürüten Dr. Fatih Erbakan vardır.  Erbakan hocamızın bırakmış olduğu mirası devam ettirmektedir. Bu konuda halkımızın desteğini de bekliyoruz. Hocamızın vefatından sonra halkımız hayıflanarak hocamızın kıymetini bilemediğini söylemiştir.” Şeklinde konuştu.

Merttürk, ilkeli ve seviyeli yayıncılığımız dolayısıyla televizyonumuzu da tebrik ederken, 60’lı yıllarda Amerika’da ilk şehit olan Müslüman dediği Malcolm X’in basınla ilgili bir sözünü hatırlattı, “ Eğer dikkatli olmazsanız gazeteler sizin zalimleri sevmenizi mazlumlardan ise nefret etmesini sağlar” dedi. 

Merttürk, 9 Aralık Cumertesi günü Akyazı'da yapılacak olan ve saat Dr. Fatih Erbakan'ın katılacağı program için saat 18:00da Düzce'den vakfın önünden araç kaldırılacağını söyleyerek tüm Düzcelileri davet etti.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU