ÜNİVERSİTEDE KUDÜS TEPKİSİ

..

ABD Başkanı Trump’un Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak tanımasına bir tepki de Düzce Üniversitesi Müslüman Öğrenciler Platformu’ndan geldi. Kampüste toplanan yüzlerce öğrenci İsrail Bayrağını yaktı, tekbir getirerek hem Amerika’ya hem İsrail’e lanet okudu.

 

 

Müslümanların mukaddes şehri Kudüs’ü İsrail Başkenti olarak tanıyan Amerika’ya bir tepki de Düzce Üniversitesi Müslüman Öğrenciler Platformu’ndan geldi.

Bugün üniversitenin kampüsünde toplanan yüzlerce öğrenci ABD ve İsrail’e büyük tepki göstererek kınadı. Öğrenciler Tekbir sesleri arasında İsrail Bayrağını yaktı.

Platform adına yapılan açıklamada, Müslümanları ilk kıblesi Kudüs’ün tüm insanlığın olduğu, İsrail’in başkenti olarak kabul edilmesinin tarihi bir yıkım ve akıl tutulması olduğu belirtildi.

Açıklamada, “ Büyük şeytan Amerika’nın Filistin halkını hiçe sayan kararını tüm nefretimizle kınıyor ve lanetliyoruz. Kudüs davası sadece Filistinlilerin değil tüm İslam aleminin ve insanlığın  davasıdır. Kudüs varlığıyla ümmetin gözbebeğidir. Kudüs hiçbir şekilde pazarlık konusu edilemez ve asla terörist İsrail’in başkenti olarak tanınamaz. ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya , 15 Temmuz’da üzerimize bombalar yağdıran, İslam dünyasını kana boyayan seri katildir. Biz bu coğrafyada Amerikan bayrağı ve askeri görmek istemiyoruz. Siyonist kukla Trump, kısa süre içinde nasıl bir yanlış içinde olacağının farkına varacaktır. Tüm İslam ülkeleri, ABD ve İsrail’le bir şekilde izledikleri politikaları gözden geçirmek zorunda kalacaklardır. Kudüs’ü İsrail’e terk eden kendisini de terk edilmiş bulacaktır. Bu coğrafyada barışın iki şartı vardır, ABD mutlaka evine geri dönecektir, İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır. Biz Düzce Üniversitesi Müslüman Öğrenciler Platformu olarak emperyalistlerin ağababası Amerika’nın aldığı bu kararı kabul etmiyoruz ve tel’in ediyoruz. Ey Kudüs,  ümmetin çocukları olarak sana söz veriyoruz. Seninle özgürleşip seninle dirilinceye kadar meydanlarda senin haykırışın olacağız.” Denildi.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU