ÇAMKÖY’DE SOHBET AKŞAMI

...

Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün planlaması,  Vali Zülkif Dağlı’nın onayı ile başlatılan Kahvehane Sohbetleri dün akşam Çamköy mahallesinde yapıldı. Mahalleli ile birlikte özellikle gençlerin madde bağımlılığından uzak tutmak amacıyla yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

 

 

Düzce 2017-2018 Uyuşturucu  ile Mücadele Eylem planı doğrultusunda  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce  oluşturulan Önleme  ve Sosyal Uyum Hizmetleri Çalışma Grubu Alt Komisyonu, Vali Zülkif Dağlı’nın onayı ile Kahvehane Sohbetleri eğitim programı başlattı.

Geçtiğimiz Aralık ayında  başlatılan program dün akşam Çamköy mahallesinde Mustafa Ceylan’a ait kahvehanede düzenlenen toplantı ile devam etti.

Kahvehane Sohbetine , İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Kızılay Genel Merkezi Denetleme Kurulu Üyesi Avukat Ali Dilber, DÜ Öğretim Görevlisi  ve bağımlılık uzmanı Dilek Akkuş, Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Özbakır, Narkotik Şube Müdürü İsmail Arız katıldılar.

Dilek Akkuş, Gençlerde Madde Bağımlılığını  Önleme konusunda vatandaşlara sunum yaptı. Vatandaşların madde bağımlılığı konusunda bilgilendirildiği toplantıda, ailelere ve muhtarlara düşen görevlerde anlatıldı.

10 hafta olarak planlanan eğitim programlarının 19 Ocak tarihinde sona ereceği öğrenilirken, Bu program dışında ayrıca madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında,  geçtiğimiz 6 Aralık günü açılan Bağımlılıkla Mücadele  İlk Adım Merkezinde de bağımlı kişiler  ve aileleri destek alabiliyor. 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU