VALİLİK VE BELEDİYEDEN UYARI

...

Son günlerde Vali ve Belediye Başkanının adını kullanarak halkı dolandırmaya kalkanlar artınca Valilik ve Belediye uyarı yayınladı. Valilikten yapılan uyarıda, kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp para isteye kişilerin yakalanması için güvenlik güçlerinin çalışma başlattığı , belediyeden yapılan açıklamada ise bu şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

 

 

DÜZCE VALİLİĞİNDEN DOLANDIRICILARA KARŞI UYARI

Son günlerde Düzce’deki  esnaf ve işadamları telefon ile aranarak, kendisini Düzce Valisi olarak tanıtan kişilerin “İlimizde ki hasta, engelli, yardıma muhtaç kişilere yardım topluyoruz, tekerlekli sandalye kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz.” Şeklinde yardım istediği tespit edildi. Düzce Valiliği’nden, Vali Zülkif Dağlı ve Vali Yardımcılarının adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerince gerekli çalışmaların  başlatıldığı bildirilirken, Vali Zülkif Dağlı ve Vali Yardımcılarının adını kullanarak yardım için aradığını söyleyen kişi ya da kişilere itibar edilmemesi; bu kişilerin kolluk güçlerine bildirilmesi istendi.

 

BELEDİYE İLE HİÇ BİR İLGİSİ YOK!

Düzce Belediye Başkanlığı, Belediye Başkanı Dursun Ay’ın adını kullanarak maddi yardım talep eden şahıslara karşı dikkatli olunmasına ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

Düzce Belediye Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Başkan Dursun Ay ile başkan yardımcılarının adını kullanarak maddi yardım talebinde bulunan şahısların tespit edildiği belirtilerek “ Başkanımız Dursun Ay, Başkan Yardımcılarımız Özgür Sağlam, Elif Sezer Cebar ve meclis üyelerimiz de dahil olmak üzere çeşitli isimler adına yapılan telefon aramaları ile bazı şahıslarca vatandaşlarımızdan maddi yardım talebinde bulunulduğu tespit edilmiştir. Bu tür arama ve taleplerle Düzce Belediyesi’nin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Konuyla ilgili olarak Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Bir kamu kurumunun vatandaşından asla maddi yardım talebinde bulunmayacağının unutulmaması ve bu tür taleplere kesinlikle itibar edilmemesi gerekmektedir. Benzer durumlarla karşılaşan vatandaşlarımızın en yakın Polis Merkezine şikayette bulunmasını önemle rica ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU