BAŞKAN YİĞİT KÖY ZİYARETLERİNDE

...

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Yığılca köylerindeki tarihi keşfetmek ve gün yüzüne çıkartmak için köy ziyaretlerine başladı. Köyleri ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet eden Yiğit, buram buram tarih kokan Yığılca’daki değerleri gün yüzüne çıkartmak için belediye olarak gösterdikleri çabaların yetersiz olduğunu söyledi, siyasilerden destek istedi.

 

 

Göreve geldiği günden bu güne kadar uyguladığı farklı projelerle ilçeye kazandırdığı hizmetlerle aynı zamanda sempatik tavrı ve yardımseverliği ile sadece ilçe halkında değil bölge halkında da ayrı bir yer edinen Başkan Yiğit halkla iç içe olmaya devam ediyor.

Halkla iç içe olmaya gayret gösteren hastalıkta, düğünde, acılı acısız her anda vatandaşın yanında olan Başkan Yiğit şimdide Yığılca'ya bağlı 39 köyü birini atlamadan ziyaret ediyor.

Vatandaşların da Başkan Yiğit'in bu ziyaretlerinde mutlulukları ve memnuniyetleri gözlerine yansıyor. Ziyaretler esnasında duygulanıp göz yaşlarını tutamayan vatandaşların da olduğu gözlenirken, ilk defa bir belediye başkanının ayaklarına kadar gelip durumlarını gördüğünü dile getiren vatandaşlar teşekkürlerini ilettiler.

 Mengen köyünü ziyaret esnasında yaşı 80 yaşına merdiven dayamış Şevki amcanın söyledikleri gerçekten manidardı.

Şevki amca “Düzce’nin namını artırdın ya helal olsun” derken, Başkan Yiğit Yığılca’nın tarihi kültürünü ortaya çıkarma adına yardım istediğini söyledi. Yiğit, “ bildiklerinizi, unutmadıklarınızı bize aktaracaksınız, Yığılca’mızı en iyi şekilde tanıtacağız.” Dedi. Yığılca’nın tarihi eserlerini gün yüzüne çıkartacaklarını ve turizme kazandırmak istediklerini belirtti.

Başkan Yiğit, köydeki eski evleri gezerken, gördüğü tarihi eşyaları tanıttı, en az yüz yıllık geçmişi olan evlerin buram buram tarih koktuğunu dile getirdi.

Başkan Yiğit, “ Yığılca bir tarih hazinesi. Ben buradan değerli büyüklerime seslenmek istiyorum. Lütfen buralara el atalım. Buraları envantere kazandıralım. Belediye olarak sahip çıkmaya çalışıyoruz ama bir yere kadar gücümüz yetiyor. Ben inanıyorum ki değerli büyüklerimiz de bize katkıda bulunacaklar. Bu tarih hazinemize sahip çıkacaklar. Bundan sonraki nesillere aktarılması için gerekli çalışmaları yapacaklar diye düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU