DÜZCELİ ÇİFTÇİLERE GÜZEL HABER

DÜZCELİ ÇİFTÇİLERE GÜZEL HABER

Düzce?de 1 Ocak 2017 tarihi ile 29 kasım 2017 tarihleri arasında meydana gelen afetlerden yüzde 30 ve üzeri zarar gören çiftçilerin borçları ertelenecek. Çiftçilerin, ÇKS ve Bakanlık diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olduklarına dair belge ve dilekçe ile birlikte 15 Aralık 2017 tarihi mesai bitimine kadar yazılı olarak İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.

 

 

Bakanlar Kurulu Kararı ile 01 Ocak 2017 -31 Aralık 2017 tarihleri arasında ülke genelinde meydana gelen ya da gelebilecek afetlerden dolayı yüzde 30 ve üzeri afetten zarar gören

ve zararları il/ilçe hasar tespit komisyonlarınca tespiti yapılan üreticilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan "Düşük Faizli Kredi Kullandırılmasına Dair Bakanlar Kurulu Kararı" kapsamındaki borçları yüzde 3 faizle bir yıl ertelenmesi kararlaştırıldı.

Afetlerden etkilenen bütün çiftçilerin bu kapsamdaki borçlarının ertelenmesi için İl ve İlçe Müdürlüklerine ve borçlu oldukları Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerine müracaat etmeleri gerekiyor.

Bu kapsamda Düzce?de  1 Ocak 2017 tarihinden 29 Kasım 2017 tarihine kadar meydana gelen afetlerden yüzde 30 ve üzeri zarar gören ve Bakanlar Kurulu Kararı kapsamındaki kredi borçlarının ertelenmesini isteyen çiftçilerin, ÇKS ve Bakanlık diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olduklarına dair belge ve dilekçe ile birlikte 15 Aalık 2017 tarihi mesai bitimine kadar yazılı olarak İl ve İlçe Müdürlüklerine, Hasar Tespit Komisyonu Kararı tarihinden itibaren ise 1 ay içerisinde de ilgili Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifine müracaat etmeleri istendi.

29 Kasım 2017 tarihinden sonra meydana gelebilecek afetlerden zarar gören ve Kararname kapsamındaki kredi borçlarının ertelenmesini isteyen çiftçilerin, ÇKS ve Bakanlık diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olduklarına dair belge ve dilekçe ile birlikte afet tarihinden itibaren 1 ay içerisinde İl ve İlçe Müdürlüklerine, Hasar Tespit Komisyonu Kararı tarihinden itibaren ise 1 ay içerisinde de yazılı olarak ilgili Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifine müracaat etmeleri gerekiyor.

Çiftçilerin, doğal afetlerden dolayı mağduriyet yaşamamaları için yüzde 50 Devlet Destekli Tarım Sigortalarını yaptırmaları gerekiyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.