Valilik Açıklama Yaptı

Valilik Açıklama Yaptı

İnternet sitemizde dün yayınlanan Akçakoca Bezirgan Köprüsü ile ilgili Düzce Valiliğinden açıkama yapıldı.

Yapılan açıklamada ;

İlimizde yayın yapan bazı basın ve yayın organlarıdan yer alan “Yıkık Köprü Ortada Kaldı” başlıklı haber üzerine Valiliğimizce inceleme başlatılmış olup, yapılan incelemeler sonucunda; 
18 Temmuz 2019 tarihinde ilimizde yaşanan sel ve su taşkınında başta Akçakoca ilçe merkezi olmak üzere Dilaver – Esmahanım ve Uğurlu Köyleri, Cumayeri ilçemize bağı çeşitli köyler etkilenmiş, yerleşim birimlerini birbirilerine bağlayan 33 adet çeşitli büyüklüklerde köprü ve menfez zarar görerek kullanılamaz hale gelmiştir. 


DSİ Genel Müdürlüğünce bu yerleşim birimlerine ulaşımın sağlanması için 9 adet köprünün proje ve yapım çalışmalarına başlamış bu köprülerden Akçakoca – Arabacı Köyü köprüsü yapımına başlanmıştır. 


Haber konusu Bezirgan Köprüsü Sakarya ili Düzce il sınırını oluşturan Büyük Melen Çayı üzerinde bulunmakta olup, bu köprüye ait gerekli etütler taşkın sonrası yapılmış köprüye ait proje ve yapım işi ile ilgili DSİ Genel Müdürlüğünden ödenek talep edilmiştir ifadelerine yer verildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.