Denizden Hamsi Fışkırıyor

Denizden Hamsi Fışkırıyor

Havaların soğuması ile birlikte Karadeniz’den adeta hamsi fışkırıyor. Düzce’de de tezgahlarda uzun süredir 15 liradan satılan hamsi 10 liraya kadar düştü. Havalar soğuk kalıp, denizden hamsi fışkırmaya devam ederse fiyatların ucuzlaması bekleniyor.


Karadeniz’de adeta hamsi fışkırıyor. Son günlerde etkili olan sıcaklıklar yerine soğuk hava gelmesi ile birlikte denizlerde de balıklar çoğalmaya başladı. Sezon başından beri tonlarca hamsi ülke genelinde dağıtılırken, Düzce’de de fiyatlar 15 liraya kadar düşmüştü. Havaların soğuk kalmaya devam etmesi ile hamsi fiyatlarının daha da ucuzlayacağını belirten Balıkçı Hülya Kılıç, “Denizlerde şu anda hamsi bol. Havalar soğuk olmaya devam ederse daha da bollaşacağını düşünüyorum. Dışarıda hamsi o kadar ucuz değil ama biz arada böyle ucuzluklar yapıyoruz. Hamsiyi halkımız daha rahat yiyebilsin diye. Diğer balıklar Çinekop ve Sarıkanat denizlerde biraz az. O yüzden fiyatları biraz pahalı. Ama diğer balıklarda şu anda bir sorun gözükmüyor. Hamsi biraz daha çıkarsa fiyatları aşağıya düşmesini umut ediyoruz. Havalar soğumaya devam ederse, daha da bollaşacak ve ucuzlayacak diye bekliyoruz” şeklinde konuştu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
21.11.2021
19:16

Hamsi fiskiriyo 25 ya fışkırması kaç olacak

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,85
Cengiz
20.11.2021
20:26

videoda var görmüyomusunuz Düzce eski garajların orda Çay mahallesi tarafı hakmar marketin orası 10 tl

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Çay mahallesi hakmarın orda
20.11.2021
20:05

Denizden hamsi fışkırıyor, fiyatı 15 TL diyorsunuz ama şimdiye kadar 25 TL altında alamadık hiç Bugün Gölyakanın pazarı vardı 25 TL den aldım, hamsi ve istavrit 25 TL, uskumru tanesi 15 TL idi, madem hamsi fışkırıyor biz ne zaman ucuz yiyeceğiz, dört gözle bekliyoruz bakalım.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
25 TL den aldım nasıl fışkırmak bu


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.